Warszawa/Limanowa. Piłkarze Limanovii zdobywają puchar prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka

Warszawa/Limanowa. Piłkarze Limanovii zdobywają puchar prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka

W III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11 zwyciężyła MKS Limanovia, która po zaciętej rywalizacji pokonała w finale Arkonię Szczecin 1:0. Decydującego gola w drugiej połowie strzelił Przemysław Gołąb.

– Spodziewaliśmy się emocji i je otrzymaliśmy. Młodzi zawodnicy zagrali na wysokim poziomie i z wielką przyjemnością oglądaliśmy kolejne rywalizacje – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

W kolejnej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN zawodnicy zaserwowali kibicom dużo emocji. – Widzieliśmy wiele pięknych akcji, zagrań i dryblingów. Widoczny był zapał do gry, dzieciaki chciały wygrywać kolejne spotkania. Muszę powiedzieć, że patrzyło się na to z wielką przyjemnością. Poziom rozgrywek był wysoki. Cieszy mnie również zainteresowanie, bo swoje dzieci wspierali rodzice z trybun. Mimo wszystko nie koncentrowałbym się na tym, kto wygrał, a kto przegrał. Nie to jest najważniejsze. Zależy nam, aby młodzi piłkarze mogli rozwijać się i grać w piłkę. Także w porę zimową. Gra w hali może tylko pomóc. Jest mnóstwo techniki użytkowej, trzeba podejmować decyzje i wszystko dzieje się bardzo szybko. To wszystko na plus – powiedział Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Po przebrnięciu fazy grupowej, ćwierćfinałów i półfinałów do finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN awansowały Arkonia Szczecin i MKS Limanovia. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, mimo że obydwie drużyny doprowadzały do sytuacji strzeleckich. Groźnie atakowała Limanovia, z kontry swoich szans szukali natomiast piłkarze Arkonii. Po zmianie stron szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Limanovia, która wygrała 1:0 po jedynym golu Przemysława Gołębia.

W niedzielę w halach OSiR Wola i OSiR Bemowo odbędą się rozgrywki w kategorii U-12 już od godziny 9:00. Po rozegraniu fazy grupowej najlepsze zespoły zmagania rozpoczną na Bemowie. Emocji na pewno nie zabraknie! Składy wszystkich drużyn oraz harmonogram rozgrywek można znaleźć w oficjalnym programie meczowym Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Wystarczy kliknąć TUTAJ . Kanał Łączy Nas Piłka transmitować spotkania będzie od godziny 17:00 na kanałach Facebook i YouTube. Serdecznie zapraszamy, bądźcie z nami!

Wyróżnienia indywidualne III edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11:

Najlepszy bramkarz turnieju: Szymon Wajszczyk (Arkonia Szczecin)

Król strzelców turnieju: Przemysław Gołąb (MKS Limanovia)

Najlepszy zawodnik turnieju: Jakub Gliwa (Arkonia Szczecin).

Źrodło: PZPN

Zobacz również