– Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom miasta za ich zdyscyplinowanie – mówi komendant Straży Miejskiej

– Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom miasta za ich zdyscyplinowanie – mówi komendant Straży Miejskiej

Strażnicy Miejscy podsumowują dotychczasowe działania. – Incydenty są sporadyczne, dlatego udzielamy pouczeń, odstępując od karania mandatami – podkreśla komendant Jakub Spędzia.

Funkcjonariuszy Straży Miejskiej codziennie można spotkać w galeriach oraz w ich pobliżu, a także na ścieżce rowerowej, placu zabaw i w parku. Strażnicy wykonują również interwencje zlecane przez dyżurnych policji, gdyż policjanci w tym czasie kontrolują osoby objęte kwarantanną.

Zwracamy uwagę na zgrupowania powyżej 2 osób. Seniorom napotkanym w mieście przypominamy o pozostaniu w domach, ale w skrajnych przypadkach podwozimy do domów zlokalizowanych na terenie miasta. W kilku przypadkach na prośbę ludzi starszych, dokonaliśmy zakupów lekarstw oraz pieczywa. Codziennie patrol pieszy kontroluje ścieżkę rowerową, gdyż otrzymujemy sygnały o grupujących się osobach, które w beztroski sposób urządzają sobie ”pikniki” nad rzeką. Strażnicy udzielili do tej pory siedmiu pouczeń. Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom miasta Mszana Dolna za ich zdyscyplinowanie, możemy śmiało dawać przykład innym miastom, jak skutecznie i odpowiedzialnie stawiać czoła koronawirusowi – podsumowuje w rozmowie z naszym portalem komendant Jakub Spędzia.

Zobacz również