Drewniany dom mieszkalny gasiło 40 strażaków

Drewniany dom mieszkalny gasiło 40 strażaków

Dwie osoby zdążyły opuścić dom, zanim ogień zajął cały budynek w którym mieszkały. Dzisiaj w nocy 40 strażaków walczyło z pożarem jednego z domów w Kasinie Wielkiej (gm. Mszana Dolna).

Zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalno-gospodarczego w Kasinie Wielkiej na stanowisko kierowania PPSP w Limanowej dotarło 40 minut po północy.

– Po przyjeździe pierwszych jednostek na miejsce akcji, okazało się, że pożar jest już rozwinięty i szybko sie rozprzestrzenia. Dwie osoby, które zamieszkiwały dom, już go opuściły. Strażacy nie chcieli dopuścić, aby ogień nie przeszedł na pobliski budynek gospodarczy i to się udało. Pożar, który gasiliśmy w naszej nomenklaturze jest klasyfikowany jako średni – mówi bryg. Tomasz Pawlik, zastępca komendanta PPSP w Limanowej.

Strażacy akcję zakończyli ok. 5.30. Budynek, w którym mieszkały dwie osoby, praktycznie nie nadaje się do zamieszkania. W gaszeniu pożaru udział wzięło 40 strażaków i 10 jednostek: 4 PPSP z Limanowej, 2 zastępy OSP Kasina Wielka, OSP Mszana Dolna, OSP Mszana Górna, OSP Dobra i OSP Jurków. Była też obecna załoga karetki pogotowia.

Fot: OSP Mszana Dolna – dziękujemy bardzo.

Zobacz również