Marcin Radzięta, dyrektor szpitala dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie

Marcin Radzięta, dyrektor szpitala dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie

– W imieniu całej społeczności Szpitala Powiatowego w Limanowa chciałbym złożyć Państwu serdeczne podziękowania za pomoc udzieloną w trudnych dniach walki, którą nasz kraj toczy
z epidemią koronawirusa.

– W tej wojnie szpitale są na pierwszej linii frontu starając się udzielić pomocy każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Epidemia spowolniła życie społeczne, sprawiła, że mniej korzystamy z usług różnych instytucji. Ale Szpital działać musi, porody muszą być przyjęte, pacjenci którzy tego potrzebują muszą zostać poddani hospitalizacji – podkreśla dyrektor limanowskiej placówki medycznej.

– W ostatnim czasie trafia do Szpitala ogromne wsparcie różnych osób, instytucji i firm, w tym finansowe i rzeczowe. Chcemy być odpowiedzialni i solidarni z innymi placówkami, dlatego też niejednokrotnie sugerujemy pomoc tym placówkom, które mają oddziały zakaźne i które dzisiaj mają większe potrzeby. Dziękuję za wszystkie oddolne inicjatywy naszym mieszkańcom, również prowadzoną zbiórkę.  

Ogromnie nas cieszy, że Państwo zechcieli nas wspomóc. To z jednej strony ważna pomoc materialna, która na pewno poprawi komfort pracy naszych pracowników. Przede wszystkim jednak  to dla nas znak poparcia, tego, że Państwo zauważają naszą pracę. To bardzo ważne.  

Wiemy, że także i dla Państwa czas nie jest łatwy. Ograniczenia które dotykają społeczeństwo na pewno wywołują także poważne trudności w Państwa działalności. Wiele pytań o przyszłość, które sobie wszyscy obecnie zadajemy musi pozostać bez odpowiedzi. 

Wierzymy, że wzajemne zrozumienie, zaufanie i optymizm pozwolą nam jednak pokonać wszystkie trudności, tak jak wiele razy w historii naszego kraju. 

Trzymajcie Państwo kciuki za nas, My za Was również będziemy – czytamy w przesłanym liście do naszej redakcji. 

Do tej pory szpital otrzymał m.in.: 

170 tyś zł od Przedsiębiorstwa Produkcji Lodów „KORAL, zamrażarka pełna lodów 

2 palety środków do dezynfekcji i czyszczenia od firmy GOLD DROP Sp. z o. o., 

6 palet wody mineralnej „Muszynianka”1,5 l od firmy CECHINI DYSTRYBUCJA Sp. z o. o., WIECZNIE MŁODZI – HBOT Magdalena Ściurka, 

1000 szt. rękawiczek jednorazowych oraz 10 tyś zł. od firmy JONIEC. 

Listę będziemy uzupełniać o kolejnych Darczyńców.

Gdyby ktoś z Państwa chciał dołączyć i pomóc to proszę o bezpośredni kontakt z Panią Lucyną Jankowską – koordynatorem działań pod nr tel. 734120105. 

Zobacz również