Policja kontroluje przestrzeganie zasad kwarantanny. Odnotowano dwa poważne naruszenia

Policja kontroluje przestrzeganie zasad kwarantanny. Odnotowano dwa poważne naruszenia

Każdego dnia umundurowani policjanci sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji. W powiecie limanowskim jak dotąd odnotowano dwa poważne naruszenia.

W Limanowej mający przebywać w miejscu zamieszania mężczyzna bagatelizując ciążące na nim obowiązki udał się do sąsiedniej miejscowości na swoją działkę, gdzie wraz z 5 innymi mężczyznami pracował przy budowie domu.

Kolejnym nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się wczoraj (24 marca) 52-letni mężczyzna pensjonariusz DPS-u, który oddalił się ze szpitala w Limanowej. Mężczyzna przebywał na oddziale, gdzie dializowana była kobieta u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Po otrzymaniu informacji policjanci wyposażeni w indywidualne środki ochronne natychmiast rozpoczęli poszukiwania. 52-latka funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Rupniów. Został on przekazany załodze karetki pogotowia.

– Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O wszystkich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne. Wobec sprawców rażących naruszeń policjanci będą skierują wniosek o ukaranie do sądu – mówi Sebastain Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób!

Zobacz również