Policyjne podsumowanie weekendu. Kilka kolizji spowodowali nietrzeźwi kierowcy

Policyjne podsumowanie weekendu. Kilka kolizji spowodowali nietrzeźwi kierowcy

W miniony weekend doszło do kilku kolizji drogowych. W niektórych brali udział nietrzeźwi kierowcy – podsumowuje Jolanta Mól, oficer prasowy KPP w Limanowej.

W miejscowości Kłodne kierujący pojazdem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki Suzuki.

W Kasince Małej kierowca w wyniku nieprawidłowego manewru skrętu w prawo najechał na oczekujący na włączenie się do ruchu pojazd marki BMW.

Z kolei w Jadamwoli kierująca samochodem marki Skoda, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadziła do zderzenia. Rowerzysta na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

W Koninie 20-letni kierowca Audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Mężczyzna był nietrzeźwy, pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do kolizji doszło również w Kasinie Wielkiej, gdzie kierujący samochodem marki Audi, wykonując manewr skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go w tym czasie pojazdem marki Ford.

Sąd zajmie się sprawą 23-letniego kierowcy Audi, który w Jaworznej uderzył w metalową barierę ochronną, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że miał on 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

2,8 promila alkoholu miał 52-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany w Mszanie Dolnej. Mężczyzna prowadził samochód marki Seat. O dziwnym zachowaniu kierowcy policję poinformował świadek.

Nietrzeźwa była również 26-letnia kobieta, która kierując Seatem, uderzyła w drzewo. Badanie wykazało 2 promile alkoholu. Sprawą zajmie się sąd.

źródło: KPP w Limanowej, oprac. MAG

 

Zobacz również