Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wzruszeni otrzymaną pomocą od mieszkańców

Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wzruszeni otrzymaną pomocą od mieszkańców

Dzisiaj do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie dotarł pierwszy transport pomocy od mieszkańców gminy Niedźwiedź. Środki czystości, woda i jedzenie, udało się zabrać dzięki zainicjowanej przez strażaków z Niedźwiedzia akcji: #niedzwiedzsluzbomratunkowym.

Akcja została rozpoczęta 24 marca przez druhów jednostki z Niedźwiedzia. Na odzew i odpowiedź ze strony mieszkańców, nie trzeba było długo czekać. 

– Kiedy przekazaliśmy uzbierane przez naszą społeczność rzeczy, widzieliśmy wzruszenie pracowników szpitala, którzy te kartony z żywnością, wodą i jedzeniem od nas odbierali. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, choć wiemy, że to i tak kropla w morzu potrzeb, więc zbieramy dalej – mówią nam druhowie z Niedźwiedzia.

Codziennie od godz. 9. do 18., przed budynkiem rezmizy w Niedźwiedziu, stoi przyczepka, na którą można złożyć przyniesione przez siebie rzeczy. Potrzeby są ogromne, a zapotrzebowanie, zwłaszcza na środki czystości jeszcze większe.

– Jeśli macie większą ilość zakupów i boicie się zostawić je w przyczepce to dzwońcie bezpośrednio do koordynatora (tel. 609442667), który udostępni magazyn – piszą na swoim profilu facebookowym druhowie z Niedźwiedzia.

Zobacz również