Stadion to obecnie plac budowy

Stadion to obecnie plac budowy

Trwa przebudowa stadionu w Mszanie Dolnej. Pierwotnie kompleks lekkoatletyczny miał być gotowy do 31 marca tego roku, ale już wiadomo, że prace nie zakończą się w tym miesiącu.
– Termin zakończenia prac został przesunięty na koniec maja, ale może on jeszcze ulec zmianie. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Na razie nie jest źle, bo zima nie jest ostra, ale nie wiadomo, co dalej – mówiła burmistrz Anna Pękała podczas sesji Rady Miejskiej.

W ramach przebudowy kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej planuje się budowę nawierzchni sportowej z poliuretanu i nawierzchni mineralnej, chodnika, pochylni i schodów terenowych z kostki brukowej, nawierzchni betonowej, murów oporowych, wiat dla sportowców z zadaszeniem i ławkami, instalacji kanalizacji deszczowej z odwodnieniem liniowym, instalacji elektrycznej, instalacji teletechnicznej, boiska rozgrzewkowego, wielofunkcyjnego. Ponadto zakłada się zmianę ukształtowania skarp, przebudowę ogrodzenia, zmianę ukształtowania terenu, montaż urządzeń sportowych oraz obiektów  małej architektury. Prace na stadionie obejmą przebudowę bieżni 400 m, budowę nowych stanowisk lekkoatletycznych oraz boiska wielofunkcyjnego i kortu tenisowego na górnej płycie wraz z przebudową istniejących elementów siłowni zewnętrznej i z wykonaniem pochylni dla osób niepełnosprawnych. Powstanie również kanalizacja opadowa oraz oświetlenie. Stadion ma spełniać normy Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Inwestycję realizuje firma Eversport z Warszawy za cenę  3 059 507,68 zł. W 2017 r. miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z  Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej.

źródło: Urząd Miasta Mszana Dolna, oprac. MAG

Zobacz również