Strażacy ochotnicy apelują o pozostanie w domu. Jednak niektórzy się do tego nie stosują

Strażacy ochotnicy apelują o pozostanie w domu. Jednak niektórzy się do tego nie stosują

W ten weekend strażacy nakłaniają mieszkańców powiatu limanowskiego do pozostania w domach, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przez mobilny system nagłaśniający z wozów strażackich emitowany jest komunikat z apelem, by nie opuszczać domu bez uzasadnionej potrzeby. Ograniczanie kontaktu z innymi osobami minimalizuje ryzyko zakażenia

W akcję angażują się druhowie z OSP w Jastrzębiu, Jurkowie, Kamionce Małej, Limanowej, Łętowem, Łostówce, Mszanie Dolnej, Niedźwiedziu, Piekiełku, Pogorzanach, Roztoce, Sadku, Siekierczynie, Skrzydlnej, Słopnicach Dolnych, Strzeszycach, Szyku, Świdniku, Wysokiem, Zalesiu, Zasadnem i Zawadce. Działanie koordynuje PPSP w Limanowej. 

Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszego regionu powstrzymują się przed wyjściem z domu. Nie brakuje osób korzystających z pięknej pogody. Wśród nich są zarówno seniorzy, jak i dzieci pozostające pod opieką rodziców. Osoby gromadzące się w miejscach rekreacji, starają się ukryć, gdy nadjeżdżają strażacy. Taką sytuację mogliśmy zaobserwować w parku przy ul. Fabrycznej w Limanowej. 

Zobacz również