‪#‎terazwojtuś‬ – pomogli Marysi, teraz chcą zebrać pieniądze dla Wojtusia

‪#‎terazwojtuś‬ – pomogli Marysi, teraz chcą zebrać pieniądze dla Wojtusia

Dzięki ofiarności bardzo wielu osób w krótkim czasie udało się zebrać ponad 9 milionów złotych na leczenie w Stanach Zjednoczonych. Teraz ci, którzy pomogli Marysi Miąsko, myślą o Wojtusiu, który również cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. SMA zdiagnozowano u chłopca już w szóstym tygodniu życia. Jedyną szansą jest terapia genowa.

Wojtuś Howis pochodzi z Galewic w woj. łódzkim. W grudniu skończył roczek. Terapia genowa w Stanach Zjednoczonych to koszt ponad 9 milionów zł. Leczenie musi się odbyć przed ukończeniem przez dziecko drugiego roku życia. Za pośrednictwem Fundacji Siepomaga zebrano ponad 1 milion zł. Ze względu na stan epidemii koronawirusa wykluczone są kiermasze i koncerty charytatywne. Jedyna nadzieja w licytacjach i zbiórkach internetowych. W działanie na rzecz chłopca aktywnie włączyli się również mieszkańcy powiatu limanowskiego. 

Od czego tutaj zacząć? Od opisania czym jest potwór kryjący się pod trzema literami – SMA, który zaatakował nasze maleństwo? Czy od respiratora czuwającego nad każdym oddechem Wojtusia, niczym elektroniczny anioł stróż? A może od ponad 9 milionów złotych, które musimy jak najszybciej zdobyć, żeby dać synkowi największą szansę w tej nierównej walce ze śmiertelnie groźnym przeciwnikiem? Oto historia nieprzespanych nocy, wylanych litrów łez, ciągłego strachu i bezradności, która paraliżuje,  odbierając chęć do życia… Prosimy, pomóż nam dopisać do niej szczęśliwe zakończenie... Nasz świat wywrócił się do góry nogami. To bardzo oklepane stwierdzenie, ale idealnie oddaje to wszystko, co się wydarzyło. Pustka w głowie, brak chęci do życia połączone z koniecznością ciągłego zagryzania zębów i “trzymania pionu” dla obydwu synków. Choroba krok po kroku osłabia i zabiera władzę w mięśniach. Od odpowiedzialnych za poruszanie się zaczynając, a na mięśniu sercowym kończąc. Jak patrzeć na starszego o 4 latka bardzo żywotnego synka i Wojtusia, który w ekspresowym tempie będzie przykuty tylko do łóżeczka – bezwładny i poruszający jedynie cudnymi oczkami. Żadne słowa nie opiszą rozpaczy, która towarzyszy nam za każdym razem, gdy starszy syn pyta „mamo, tato, kiedy Wojtuś zagra ze mną w piłkę?” – napisali zrozpaczeni rodzice Wojtusia.

Wojtuś Howis większość życia spędził na oddziale intensywnej terapii, podpięty do aparatury. Nie jest już w stanie sam oddychać bez respiratora i jeść buzią. Jeden pokój w domu musiał stać się salą szpitalną. Rodzice proszą o pomoc. Każda kwota ma wielkie znaczenie.

Wojtusiowi można przekazać 1% podatku, wziąć udział w licytacji lub zbiórce organizowanej w Internecie.

Licytacje dla Wojtusia z SMA. Mały Człowiek, Wielka Sprawa!

https://www.siepomaga.pl/terazwojtus-powiat-limanowski?fbclid=IwAR2wi6fW5sB4R1eCaVz4HN0YluiJ9AHhGxDwmrxfIUBgCf3LVKwRc_lRE_0

https://www.facebook.com/groups/2726698080757981/

źródło: siepomaga.pl

Zobacz również