Koronawirus w Małopolsce. Obecnie 551 osób zakażonych koronawirusem, 14 osób zmarło

Koronawirus w Małopolsce. Obecnie 551 osób zakażonych koronawirusem, 14 osób zmarło

W Małopolsce wzrosła liczba zakażeń koronawirusem, obecnie mamy zakażony 551 mieszkańców. Od początku epidemii w Małopolsce zmarło 14 osób, z czego dwie osoby z powiatu limanowskiego.

Do wczoraj zakażonych SARS-CoV-2 było 537 osób, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia u kolejnych 14 osób. Wśród tych osób są 3 nowe przypadki z powiatu limanowskiego, z Krakowa 6 osób, powiatu myślenickiego 2 osoby, krakowskiego 1 osoba oraz z powiatu wielickiego 2 osoby.

Z powodu zakażenia koronawirusem zmarła 56-letnia mieszkanka powiatu proszowickiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim – kobieta miała choroby współistniejące.

Są jednak również dobre informacje. Na dzień dzisiejszy jest już 15 ozdrowieńców (m. Kraków: 4, powiat wielicki: 3, powiat dąbrowski: 1, powiat wadowicki: 1, powiat nowotarski: 1, powiat myślenicki: 1, powiat nowosądecki: 2, m. Nowy Sącz: 2).

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w województwie Małopolskim są 183 osoby hospitalizowane z dodatnim wynikiem na SARS-CoV-2, 335 przebywa w izolacji domowej.

Aktualnie liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 12 755 osób

Zgony Covid-19 w poszczególnych szpitalach:

-Szpital Uniwersytecki w Krakowie: 9
-Szpital SPZOZ w Myślenicach: 1
-Szpital Powiatowy w Limanowej: 1
-Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego: 3.

Źródło: wsse.krakow.pl/

Zobacz również