Nocne sceny, jak z filmu sensacyjnego. Wypchnęli go z samochodu, wcześniej zadając kilka ciosów nożem. Brawurowa akcja kryminalnych

Nocne sceny, jak z filmu sensacyjnego. Wypchnęli go z samochodu, wcześniej zadając kilka ciosów nożem. Brawurowa akcja kryminalnych

Mężczyźni próbowali zataić prawdę, ale policjanci nie dali się zwieść. Kryminalni z Mszany Dolnej wyjaśnili sprawę, która rozegrała się w minioną niedzielę. To, co się wtedy wydarzyło, mrozi krew w żyłach i idealnie nadaje się na scenariusz filmu sensacyjnego.

19 kwietnia (niedziela) o godz. 00.30 dyżurny Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej otrzymał informację, iż w rejonie ul. Marka mężczyzna miał zostać zraniony nożem.  Na miejscu mundurowi ustalili, iż 24-letni pokrzywdzony wsiadł do samochodu, którym podróżowali znani mu dwaj mężczyźni.

W pojeździe został on zaatakowany. Jeden z nich go obezwładnił, a drugi zadał mu kilka ciosów nożem. Następnie pokrzywdzony został wypchnięty z samochodu. Sprawcy odjechali pojazdem marki Fiat.

– Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Obrażenia, jakich doznał nie zagrażają jego życiu.  Mszańscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych. Byli to dwaj mieszkańcy powiatu limanowskiego w wieku 24 i 18 lat – informuje Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskich policjantów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a jednemu z nich również uszkodzenia ciała.

– Ponadto pracujący nad tą sprawą policjanci, ustalili, że do zranienia pokrzywdzonego doszło w samochodzie marki Fiat Stilo, który kilka godzin później (ok. godz. 3:30) w miejscowości Kasinka Mała dachował. Kierowca i pasażer zbiegli z miejsca zdarzenia – dodaje J. Mól. 

Mszańscy policjanci szybko ustalili i jeszcze tego samego dnia (19 kwietnia) zatrzymali podejrzanych. Są to dwaj mieszkańcy powiatu limanowskiego w wieku 24 i 18 lat.  To 24-latek  kierował fiatem, w stanie nietrzeźwości (miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie) i spowodował kolizję drogową.   

Na podstawie zebranego materiału dowodowego obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty współudziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a 24-latkowi spowodowania uszkodzenia ciała.

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 24-latek usłyszy także zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. 

Zobacz również