– Pani Anna otrzymała wynik negatywny. Wójt Dobrej dzieli się z mieszkańcami dobrą informacją

– Pani Anna otrzymała wynik negatywny. Wójt Dobrej dzieli się z mieszkańcami dobrą informacją

– Pierwszym przypadkiem wyleczenia z COVID-19 w powiecie limanowskim (tzw. ozdrowieńcem) jest nasza mieszkanka z Półrzeczek, Pani Anna Boczoń – pisze na swoim profilu facebookowym Benedykt Węgrzyn, wójt gminy Dobra.

Od wykrycia pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem, wójt Dobrej na swoim profilu facebookowym, prowadzi na ten temat kampanię informacyjną. Tym razem, z czego się bardzo cieszy i czemu daje wyraz w internecie – informuje o osobie, którą udało się wyleczyć z wirusa. „Pierwszy ozdrowieniec!” – tak swoją publikację na facebooku zatytułował wójt Dobrej.

– Przeprowadzone w piątek 17 kwietnia badania potwierdziły ostatecznie, że Pani Anna otrzymała wynik negatywny.

Mieszkanka Półrzeczek zakaziła się w szpitalu w Limanowej pod koniec marca. Pierwsze badania przeprowadzone po kilku dniach od kontaktu z wirusem, nie wykazały zakażenia. Została wypisana ze szpitala i przewieziona do domu. Na początku kwietnia przeprowadzono kolejne badania, a test okazał się pozytywny.

W gminie Dobra, do tej pory u dwóch osób wykryto zarażenie koronawirusem. Pierwszy miał miejsce 24 marca. Wirus wykryto o 64-letniej kobiety. Niestety, 13 kwietnia mieszkanka gminy zmarła. Przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Lekarze potwierdzili, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące.

Była pierwszą osobą z naszego powiatu, u której stwierdzono zarażenie Covid – 19, a zaraziła się nim, kiedy przebywała w Centrum Medycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie wśród personelu stwierdzono osoby zarażone koronawirusem.

 

 

 

Zobacz również