Rozdali 8,5 tys. maseczek. Tadeusz Królczyk, wójt Ochotnicy Dolnej: – Samorząd jest po to, aby dbać o mieszkańców. Nie tylko poprzez robienie dróg asfaltowych i lanie betonu

Rozdali 8,5 tys. maseczek. Tadeusz Królczyk, wójt Ochotnicy Dolnej: – Samorząd jest po to, aby dbać o mieszkańców. Nie tylko poprzez robienie dróg asfaltowych i lanie betonu

Przygotowane i spakowane w koperty. W sumie 1769 zestawów dla przeszło 8,5 tys. osób. Mowa o maseczkach, które dzisiaj otrzymali mieszkańcy Ochotnicy Dolnej. Zostały one rozwiezione przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej, radnych gminy i wolontariuszy.

Przesyłka oprócz maseczek zawierała list przewodni, instrukcję dotyczącą zakładania i zdejmowania oraz informację, jak zapisać się do gminnego systemu powiadomień.

– Chciałem bardzo podziękować wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali przesyłki, pracując nawet od 7:00 rano. Dziękuję również pracownikom ZGK, przed którymi była jeszcze trudniejsza misja rozwiezienia wszystkiego w szybkim czasie. Dziękuję również radnym i wolontariuszom, bez pomocy których ta operacja trwałaby znacznie dłużej – mówi z nami Tadeusz Królczyk, wójt Ochotnicy Dolnej.

Najpierw maseczki zaczęły szyć panie z kół gospodyń, działających na terenie gminy. Z własnego asortymentu uszyły ponad 1,5 tys. maseczek, które miały być przeznaczone dla seniorów. Tadeusz Królczyk, wójt gminy, widząc zaangażowanie mieszkańców w akcję szycia maseczek, postanowił inicjatywie wyjść naprzeciw.

Zlecił uszycie maseczek lokalnym firmom dla wszystkich mieszkańców (8,5 tys. osób). Jeszcze wczoraj wszystkie maseczki pakowali pracownicy urzędu – po godzinach pracy. Dzisiaj zostały one rozwiezione przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej, radnych gminy i wolontariuszy.

Koszt wykonania jednej maseczki wyniósł ok. 5 zł (brutto).  Składają się z trzech warstw i są wykonane z materiału, który posiada odpowiedni certyfikat. Otrzymał je każdy mieszkaniec gminy. Zostały sfinansowane z rezerwy zarządzania kryzysowego.

– Gdy się zsumuje, to jest faktycznie jakaś kwota ok. 40 tys. zł. Ale z drugiej strony samorząd po to jest, abyśmy o tych naszych mieszkańców dbali. Nie tylko w postaci robienia dróg asfaltowych i lania betonu. W takich właśnie sytuacjach pokazujemy, że coś możemy robić wspólnie dla siebie. To ma też wymiar integrujący. Zachęcam wszystkich wójtów, aby to właśnie zrobili. Nie jest jeszcze na taką inicjatywę za późno – zaznacza Tadeusz Królczyk, wójt Ochotnicy Dolnej.

Zobaczcie całą rozmowę.

Zobacz również