Stanowisko redakcji dotyczące publikacji na naszej stronie internetowej w czasie epidemii

Stanowisko redakcji dotyczące publikacji na naszej stronie internetowej w czasie epidemii

Czytelnicy pytają, dlaczego nie pogłębiamy tematów związanych z epidemią koronawirusa w powiecie, ograniczając się do publikacji komunikatów sanepidu oraz szpitala. Przyjęliśmy taką zasadę, ponieważ są to jedyne potwierdzone informacje, które udostępniają opinii publicznej instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Z racji powagi tematu nie publikujemy żadnych niepotwierdzonych wiadomości, pochodzących z anonimowych źródeł. Wiele do życzenia pozostawia przede wszystkim działanie samorządów i służb sanitarnych, które odmawiają wiarygodnego komentarza w sprawach istotnych dla mieszkańców.

Szanowni czytelnicy

Nie jest dla nas priorytetem publikacja materiału prasowego, którego źródłem jest informacja z drugiej ręki lub zasłyszana od osób trzecich. Zdecydowaliśmy się, aby emitować tylko te wiadomości, które pochodzą z wiarygodnego źródła. Wtedy przekaz do społeczeństwa staje się jasny i konkretny.

Niestety, okazuje się, że służby odpowiedzialne za ochronę zdrowia i bezpieczeństwa, a także koordynowanie akcji związanej z pandemią koronawirusa w naszym regionie, nie udzielają informacji na temat bieżącej sytuacji. Do tej pory nie zorganizowano żadnej konferencji prasowej online, w której mogłyby wziąć udział wszystkie media, działające w regionie. Publikowanie niepotwierdzonych wiadomości może przyczyniać się do wywołania paniki wśród czytelników.

Kierownictwo Stacji Sanitarno – Epidemilogicznej w Limanowej, dyrekcja Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej, a także Starostwo Powiatowe w Limanowej odmówiło skomentowania przed kamerą informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w kwestii zakażeń wśród personelu medycznego.
Informujemy, że nasz portal nie będzie publikował doniesień z anonimowych źródeł w celu zwiększenia liczby czytelników. Wszystkie osoby, które wystąpią przed kamerą lub zgodzą się na podanie imienia i nazwiska, mogą bez przeszkód opisywać swoje przeżycia związane z sytuacją.

Jako portal działający na lokalnym rynku od 10 lat apelujemy również do władz samorządowych oraz służb sanitarnych, aby zaczęły za pośrednictwem różnych mediów rzetelnie informować społeczeństwo o sytuacji w powiecie. Tylko dobrze prowadzona polityka informacyjna pozwoli na uniknięcie szerzenia się plotek i domysłów, które w czasie trwania pandemii przyczyniają się do pogłębienia chaosu.

Z poważaniem

Paweł Grab, właściciel Telewizji Internetowej TV28

Zobacz również