Wójt informuje o pierwszym przypadku wykrycia zarażeniem koronawirusa w gminie

Wójt informuje o pierwszym przypadku wykrycia zarażeniem koronawirusa w gminie

W związku z wykryciem pierwszego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2 (tzw. koronawirusem) na terenie naszej Gminy, apeluję o zachowanie spokoju oraz o jeszcze bardziej rygorystyczne przestrzeganie ograniczeń i zakazów wynikających z rozporządzeń Ministra Zdrowia i Rady Ministrów dotyczących tzw. „społecznej kwarantanny” – informuje na facebooku Bogdan Łuczkowski, wójt Łukowicy.

Bogdan Łuczkowski, apeluje do mieszkańców, aby ci przestrzegali wszystkich zasad i zarządzeń, które wprowadził rząd. Są one konieczne i niezbędne, aby nie doszło do większej liczby zachorowań.

– To przede wszystkim od naszej postawy zależy dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Proszę więc o maksymalne ograniczenie wzajemnych kontaktów i zachowanie szczególnej ostrożności w okresie przegotowań świątecznych oraz w czasie samych Świąt Wielkanocnych. Pragnę Was zapewnić, że jestem w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za walkę z koronawirusem. W razie pozyskania ważnych i nowych informacji, będę Was o tym informował – wyjaśnia w swoim komunikacie.

Osoba u której stwierdzono obecność koronawirusa nie wymaga hospitalizacji i pozostaje w izolacji domowe. Obecnie na kwarantannie przebywa 88 osób z terenu naszej Gminy, w powiecie jest to 1230 osób.

Fot. arch TV28

Zobacz również