Druhowie z Mszany Górnej i Oddział Terenowy RCKiK Kraków w Limanowej, zapraszają do udziału w akcji zbiórki krwi

Druhowie z Mszany Górnej i Oddział Terenowy RCKiK Kraków w Limanowej, zapraszają do udziału w akcji zbiórki krwi

Terenowy Oddział Krwiodawstwa w Limanowej zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi. Zostanie ona przeprowadzona w najbliższą niedzielę (17 maja) przy ul. Piłsudskiego 61. Krew można oddać w godz. 08:00 – 12:00.

Organizatorem akcji jest Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Górnej. Druhowie zachęcają wszystkich do udziału w niedzielnym wydarzeniu.

Każda osoba winna mieć maseczkę na ustach. Najpierw zostanie zmierzona temperatura. Organizatorzy zapewniają foliowe ochraniacze na obuwie i rękawiczki. W pomieszczeniu, będa mogły przebywać dwie osoby.

– Apelujemy i jednocześnie zachęcamy do udziału w akcji, bo krew jest bardzo potrzebna. Już ruszyły zabiegi w szpitalach, a jak wiemy jest ona w takich wypadkach niezbędna. Poza tą niedzielną akcją, nasz oddział terenowy działa również w ciągu tygodnia. Wystarczy do nas zadzwonić i umówić się na wizytę – mówią nam w rozmowie telefonicznej pracownicy Oddziału Terenowego RCKiK Kraków w Limanowej.

Zasady, które obowiązują podczas oddawania krwi, są takie jak przed epidemią.

Dawcą krwi może być każda osoba zdrowa w wieku 18 – 65 lat, posiadająca ze sobą dowód tożsamości, np. dowód osobisty, paszport. Dawca powinien być po lekkim śniadaniu  oraz w ciągu ostatnich 24 godz. nie spożywać alkoholu i środków przeciwbólowych.

Każdy z dawców otrzyma:
– posiłek regeneracyjny – ekwiwalent 4500 kcal w postaci 8 czekolad, konserwy i soczku w kartonie.
– zwolnienie pełnopłatne z pracy a uczniowie usprawiedliwienie z zajęć szkolnych w dniu oddawania krwi.
– dokument z grupą krwi, pełny wynik badania krwi (listownie).

Zebrana podczas akcji krew zostanie przekazana na potrzeby Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Fot. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie

Zobacz również