Limanowska majówka na drogach. 8 kolizji, w tym jedna z udziałem nietrzeźwego kierującego

Limanowska majówka na drogach. 8 kolizji, w tym jedna z udziałem nietrzeźwego kierującego

Od 30 kwietnia do 3 maja na terenie powiatu limanowskiego doszło do 8 kolizji drogowych, w tym jednej z udziałem nietrzeźwego kierującego.

3 maja ok. godz. 4.00 nad ranem w Zalesiu (gm. Kamienica) doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie 20-letni kierujący samochodem marki Audi, będąc w stanie nietrzeźwości (1 promil alkoholu w organizmie), stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w barierę energochłonną, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, doprowadzając do wywrócenia pojazdu.

Kierujący trafił do szpitala. Pobrano mu krew oraz zatrzymano prawo jazdy. Policjanci ustalają przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Ponadto policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Stracili oni uprawnienia do kierowania samochodami na 3 miesiące.

Niechlubny rekordzista jechał pojazdem marki VW w prędkością 118 km/h w miejscowości Mszana Górna.

O kolizji drogowej, do której doszło 1 maja w piątek na DW 968, już informowwaliśmy na naszym portalu. Przypomnijmy tylko, że kierowca Citroena zasnął za kierownicą. Samochód wypadł z drogi i dachował. W pojeździe znajdowało się 5 osób, w tym 3 dzieci. Do szpitala została zabrana 42-letnia pasażerka, ale na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Czynności wyjaśniające prowadzą funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kamienicy.

Zobacz również