Piękna pogoda nie zwalnia z odpowiedzialności. Obostrzenia związane z pandemią nadal obowiązują

Piękna pogoda nie zwalnia z odpowiedzialności. Obostrzenia związane z pandemią nadal obowiązują

Słoneczna pogoda sprzyja przebywaniu poza domem. Coraz więcej ludzi spędza czas wolny spacerując po ulicach, bulwarach, parkach i lasach. Niestety, wraz ze wzrostem liczby osób przechadzających się na wolnym powietrzu, obserwujemy rozluźnienie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Wśród najczęściej występujących wykroczeń popełnianych przez mieszkańców Małopolski są: brak maseczki zasłaniającej usta i nos, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy przemieszczającymi się osobami, a także łamanie zakazu gromadzenia się oraz spotkań.

Zdarzają się  także sytuacje, gdy środkami transportu miejskiego podróżuje więcej niż dopuszczalna ilość pasażerów, a do sklepów jednocześnie jest wpuszczanych zbyt wielu klientów.

 

– Na te naruszenia małopolscy policjanci będą zwracać uwagę, dbając o życie i zdrowie mieszkańców, i stanowczo reagując wobec osób lekceważących obowiązujące zasady. Pamiętajmy, że za łamanie obowiązujących przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. Ponadto sanepid może w takim przypadku nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Bądźmy zatem odpowiedzialni i respektujmy wszelkie zalecenia, które zostały wprowadzone, aby uchronić nas przed zachorowaniem. Pamiętajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, wciąż walczymy, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa!

Zobacz również