Podjęto decyzję o przesunięciu 12. Wyścigu Limanowa – Przełęcz pod Ostrą

Podjęto decyzję o przesunięciu 12. Wyścigu Limanowa – Przełęcz pod Ostrą

Zarząd Auto Moto Klubu Limanowa podjął decyzję o przesunięciu 12. Wyścigu Limanowa – Przełęcz pod Ostrą na 2021. Taką informację przekazaliśmy władzom Polskiego Związku Motorowemu wobec panującej epidemii COVID 19, która dotknęła również Polskę – czytamy na stronie internetowej limanowskiego klubu.

Oto treść komunikatu, który został opublikowany dzisiaj. Zarząd klubu decyzję o przeniesieniu imprezy podjął 12 maja.

Organizacja zawodów – rund FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich i Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, przygotowanie i realizacja w pełni bezpiecznych dla Zawodników, Kibiców i wszystkich organizatorów i służb współpracujących przy tej okazji z AMK Limanowa jest niemożliwa. Podobne decyzje podjęli i podejmują organizatorzy innych zawodów krajowych i międzynarodowych w całej Europie.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie służby mundurowe i medyczne oraz samorządy każdego szczebla z którymi współpracujemy, są dziś zaangażowane w walkę ze skutkami epidemii; nie da się przewidzieć, jak długo taka sytuacja będzie trwać. Również sytuacja gospodarcza nie sprzyja przeprowadzaniu zawodów o najwyższym międzynarodowym statusie w tej dyscyplinie sportu, na dotychczasowym, najwyższym , poziomie organizacyjnym i sportowym.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które zaangażowały się w przygotowania do wyścigu. Na odnowionej trasie wyścigu spotkamy się w przyszłym roku.

Bogdan Pałka
Prezes Zarządu
Auto Moto Klubu Limanowa

Zobacz również