Policjant przyłapał graficiarza na gorącym uczynku

Policjant przyłapał graficiarza na gorącym uczynku

Szybka reakcja policjanta z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej doprowadziła do zatrzymania wandala, który naniósł pseudograffitti na elewację bloku mieszkalnego. 20-latkowi grozi odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem policjant z KP w Mszanie Dolnej wracając do domu po zakończonej służbie zauważył, że na jednym z bloków mieszkalnych na terenie miasta mężczyzna maluje przy pomocy sprayu jakieś napisy na elewacji.

Policjant natychmiast ujął wandala i wezwał na miejsce funkcjonariuszy, którzy w tym czasie pełnili służbę w rejonie. Policjanci zatrzymali 20 –latka, a także zabezpieczyli przedmioty, które posłużyły mu do zniszczenia elewacji.

Umieszczanie jakichkolwiek napisów czy rysunków na elewacjach budynków bez zgody zarządcy stanowi niszczenie mienia. Za tego typu przestępstwo sprawcy grozi odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od sankcji karnej należy liczyć się również z obowiązkiem pokrycia wszelkich kosztów naprawy dokonanych zniszczeń.

Zobacz również