Pomaga mundurowym, a ci chcą się odwdzięczyć. Pogranicznicy szukają domu dla czworonoga

Pomaga mundurowym, a ci chcą się odwdzięczyć. Pogranicznicy szukają domu dla czworonoga

Od kilku dni polsko-słowacką granicę państwową funkcjonariuszom Straży Granicznej pomaga ochraniać czworonożny pomocnik. Okazało się, że przyjazny psiak nie ma domu. Pomóżmy mu go znaleźć

Kilka dni temu do funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pełniących służbę na posterunku blokującym w Łapszance (gmina Łapsze Niżne), przybłąkał się sympatyczny czworonóg. Był głodny i spragniony, więc funkcjonariusze podzielili się z nim swoimi kanapkami i wodą. Od tego czasu pies towarzyszy nieustannie strażnikom granicznym. Kolejne patrole dokarmiają młodego psa i opiekują się nim.

Wraz z władzami gminnymi próbowali ustalić, czy pies komuś nie uciekł. Niestety okazało się, że pieska ktoś porzucił. Teraz szukają dla niego domu.

Psiak nie dostał jeszcze imienia. Jest to mieszaniec. Ma 8-12 miesięcy, waży ok. 15 kg. Jest bardzo przyjazny. Piesek ma problemy z jednym okiem. Potrzebuje dobrej ręki opiekuna i domu pełnego ciepła.

Czworonożny obrońca granicy dzisiaj prawdopodobnie zakończy swoją służbę. Zostanie zabrany do schroniska dla zwierząt w Nowym Targu, gdzie będzie przebadany i odrobaczony. Nie pozwólmy, aby długo tam pozostał.

Osoby zainteresowane przygarnięciem dzielnego czworonoga prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Łapsze Niżne, który pilotuje sprawę adopcji (tel.: 18 265 93 10, e-mail: gmina@lapszenizne.pl).

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Zobacz również