Premier Mateusz Morawiecki o czwartym etapie odmrażania. Dużo się zmieni w naszym życiu

Premier Mateusz Morawiecki o czwartym etapie odmrażania. Dużo się zmieni w naszym życiu

Dzisiaj na konferencji prasowej premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach związanych z czwartym etapem odmrażania gospodarki. W konferencji udział wzięli Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Łukasz Szumowski – Minister Zdrowia.

– Cały czas powinniśmy zachować czujność wobec koronawirusa i unikać tłumów. Koronawirus od nas nie odejdzie. jakiś czas będzie z nami żył. Lipiec i sierpień, to będą te miesiące, które pozwolą nam wrócić do życia. W tę nową rzeczywistość gospodarczą ja wchodzę z optymistem, ale musimy być czujni – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów tłumaczył, jak będzie wyglądał najbliższy czas, jeżeli chodzi o złagodzenie przepisów i obowiązujących do tej pory zasad. Od 30 maja wchodzą następujące zmiany:

azniesienie obowiązku noszenia maseczek w ogólnodostępnych przestrzeniach otwartych,

b) nie będzie żadnych ograniczeń w handlu – zniesiony zostałł limit liczby klientów, ale obowiązek noszenia maseczek pozostanie,

c) zniesione zostają ograniczenia w gastronomii – nie będzie limitów liczby klientów,

d) liczba wiernych w kościołach również została zniesiona. Jednak dalej obowiązuje noszenie masaczek i ciągle musimy zachować 2-metrowe odległości,

e) będziemy mogli się gromadzić (do 150 osób) z zachowaniem odległości od siebie 2 metrów,

f) maseczki będą zalecane w przestrzeni publicznej, jeśli dystans między osobami nie będzie mógł być utrzymany,

g) śluby dozwolone będą także z udziałem do 150 gości. 

Fot: Adam Guz/KPRM

Zobacz również