Koktajlem Mołotowa w Toyotę. Fun czy premedytacja. "Zamach" się nie powiódł

Koktajlem Mołotowa w Toyotę. Fun czy premedytacja. "Zamach" się nie powiódł

W Młynnym dwóch nastolatków obrzuciło zaparkowany na prywatnej posesji samochód koktajlami Mołotowa. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch 19-latków

Do incydentu doszło nocą – 4 czerwca. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie dwóch mężczyzn wysiadło z samochodu przed prywatna posesją, po czym przez ogrodzenie rzucili dwa koktajle Mołotowa w zaparkowany pojazd marki Toyota.

– Butelki z substancją ropopochodną odbiły się od samochodu i spady na ziemię. Sprawcy szybo uciekli. Płonąca substancja rozlała się po trawie i na szczęcie nie doprowadziła do poważniejszych zniszczeń – mówi Piotr Wąchała z biura prasowego limanowskiej policji.

Właściciel pojazdu wychodząc rano do pracy zauważył uszkodzenia na swoim samochodzie oraz butelki na trawie i natychmiast wezwał policję. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo śledczą z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, która wykonała oględziny oraz zabezpieczyła ślady.

– Dzięki pracy operacyjnej limanowskich funkcjonariuszy 9 czerwca ustalono i zatrzymano dwóch sprawców tego zdarzenia. Obydwaj usłyszą zarzut umyślnego uszkodzenia mienia w postaci samochodu osobowego marki Toyota, powodując straty w wysokości 3000 złotych – dodaje P. Wąchała.

Mezczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz również