Od policyjnej kuli zginał 27-letni mieszkaniec Olszówki. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Krakowie

Od policyjnej kuli zginał 27-letni mieszkaniec Olszówki. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Krakowie

W związku ze zdarzeniem, do którego doszło w godzinach nocnych 27 czerwca, w miejscowości Kościelisko – Kiry, ustalono podczas działań operacyjno – wykrywczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, doszło do śmiertelnego postrzelenia 27-letniego mężczyzny – mieszkańca gminy Mszana Dolna.

Zastrzelony, 27-letni Dariusz N., był mieszkańcem Olszówki.

– Tego dnia w wyniku uprzednich wielokrotnych informacji o kradzieżach paliwa w tym miejscu funkcjonariusze policji, prowadzili czynności operacyjno – wykrywcze. Po zauważeniu w trakcie prowadzonych czynności mężczyzn rozpoczęli pieszy pościg za nimi, w trakcie którego doszło do wystrzału z broni służbowej jednego z funkcjonariuszy policji, a wystrzał ten spowodował obrażenia głowy pokrzywdzonego, a w następstwie, pomimo udzielonej pomocy lekarskiej, jego zgon – mówi w rozmowie naszym portalem prokurator Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Zwłoki pokrzywdzonego przekazano do CMUJ ZMS w Krakowie celem wykonania sekcji.

Oględziny na miejscu zdarzenia prowadził początkowo prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem.

– Z uwagi na to, że mamy do czynienia ze zdarzeniem z udziałem funkcjonariusza policji w Zakopanem, na podstawie Zarządzenia Prokuratora Regionalnego w Krakowie, czynności w dniu 28 czerwca na miejscu zdarzenia wykonywał prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Dokonał on oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczył niezbędne ujawnione na miejscu dowody, m.in. broń służbową, z której padł strzał – dodaje rzecznik prasowy krakowskiej prokuratury.

Sprawa w całości przekazana została do prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, gdzie wszczęto śledztwo pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 155 kk., czyli nieumyślne spowodowanie śmierci.

Na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, jak i Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem opublikowano oświadczenie, o tej samej treści.

(…)Podczas tych działań padł strzał ze strony policjanta w kierunku jednego ze sprawców kradzieży. Niestety mężczyzna został ranny i zmarł pomimo udzielenia pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy i reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego. Na miejsce przyjechał prokurator, który prowadzi dalsze czynności. W toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Zakopanem wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia(…).

W tej sprawie są obecnie ustalani i przesłuchiwani świadkowie zdarzenia, a zabezpieczone dowody zostały przekazane do badań. Z uwagi na etap postępowania, Prokuratura Okręgowa w Krakowie nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Zobacz również