Tragiczny w skutkach wypadek. Samochodem podróżowali mieszkańcy naszego powiatu

Tragiczny w skutkach wypadek. Samochodem podróżowali mieszkańcy naszego powiatu

Sądeckie media informują o tragicznym wypadku na drodze powiatowej w Chomranicach (gm. Chełmiec). Samochód osobowy uderzył w betonowy słup. Jedna z osób zginęła na miejscu, a kierowca auta walczy o życie w szpitalu.

Do wypadku doszło dzisiaj kilka minut po godz. 20. Samochód marki Dacia Logan, którym podróżowały dwie osoby, wypadł z drogi i z impetem uderzył w przydrożny betonowy słup.

Życia pasażera nie udało się uratować. Jak informują media, kierowca Dacii w stanie ciężkim został zabrany do szpitala w Nowym Sączu.

Tak swoje działania opisują strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

(…) Pojazd znajdował się na boku. Samochodem podróżowało dwie osoby. Jeden poszkodowany znajdował się poza pojazdem i był przytomny. Drugi poszkodowany znajdował się w pojeździe i był nieprzytomny.  Na miejscu byli świadkowie zdarzenia, którzy próbowali wyciągnąć poszkodowanego z pojazdu.

Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpieniu do ewakuacji poszkodowanego znajdującego się w pojeździe, odłączeniu klem akumulatora oraz  rozpoczęciu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu znajdującemu się poza pojazdem. Na ziemi w okolicach pojazdu leżały izolowane linki energetyczne od oświetlenia ulicznego, które były  prawdopodobnie pod napięciem. Droga była zablokowana. Dalsze działania polegały na  sprawdzeniu występowania napięcia w przewodzie elektrycznym przy użyciu miernika a następnie zabezpieczeniu terenu na którym leżał przewód przy użyciu taśmy. Zadysponowano na miejsce Pogotowie Energetyczne. Oświetlono teren działań. Ewakuowano poszkodowanego z pojazdu po odcięciu pasów bezpieczeństwa i przeniesiono go w miejsce bezpieczne. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rozłożono parawan. 

Po przyjeździe na miejsce karetki przekazano obydwu poszkodowanych ratownikom medycznym. Strażacy udzielali pomocy ratownikom Pogotowia  w medycznych czynnościach ratunkowych przy poszkodowanych. Osoba znajdująca się poza pojazdem została zabrana do szpitala. Drugiej osoby ewakuowanej z samochodu po kilkudziesięciu minutach reanimacji nie udało się uratować (…).

Na miejscu wypadku oprócz ratowoników medycznych i policjantów – pracuje też prokurator. 

Informacja będzie aktualizowana.

Fot. PSP Nowy Sącz 

Zobacz również