Uczniowie mszańskiej „Jedynki” po raz ósmy najlepsi w powiecie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej znaleźli się na czele rankingu prowadzonego przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego. To już ósme zwycięstwo mszańskiej „Jedynki” w tym zestawieniu. Ranking prowadzony jest od dwunastu lat. Uczniowie wielokrotnie triumfowali w zawodach w różnych dyscyplinach sportowych. W roku szkolnym 2019/20 wzięli udział w 26 zawodach sportowych (45 konkurencjach) na szczeblu miasta, powiatu i województwa.

We wrześniu podczas Mistrzostw Powiatu Limanowskiego w Zalesiu w kategorii wiekowej kl. I-VI  zarówno dziewczęta, jak i chłopcy drużynowo zajęli pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanęły również dziewczęta z kl. VII – VIII. Indywidualnie tytuł mistrzowski zdobył Bartosz Nalepa, drugie miejsce zajęła Aleksandra Cyrwus, a trzecie Anna Gaweł. W sumie ośmioro uczniów znalazło się na podium.

We wrześniowych zawodach lekkoatletycznych w Nowym Targu czterech uczniów oraz dwie sztafety stanęły na podium. Kamil Spórna zajął trzecie miejsce w biegu na 300 m.

1 października 2019 r. w Limanowej odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, w których dziewczęta zdobyły tytuł wicemistrzowski. 16 października chłopcy w „halówce” zakończyli rywalizację na trzecim miejscu, a dzień później dziewczęta również zdobyły brązowe medale w tej dyscyplinie sportowej. 18 października 2019 r. mieszana reprezentacja zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego w Szachach.

5 listopada po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce 3×3. Reprezentacje dziewcząt i chłopców zdobyły tytuły wicemistrzowskie.

W Powiatowym Turnieju Gier i Zabaw „Mały Mistrz”, w którym uczniowie klas I-III rywalizowali w 12 konkurencjach, uczniowie „Jedynki” zajęli trzecie miejsce.

Tytuły mistrzowskie w powiatowych zawodach w pływaniu zdobyli: Zofia Jania, Michał Łopata oraz Wiktor Aksamit. Wicemistrzowsto wywalczyły dwie sztafety (6x25m i 6x50m). Dorota Walancik i Antoni Piecyk zajęli trzecie miejsca. W sumie 11 uczniów stanęło na podium. Na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Pływaniu Michał Łopata został wicemistrzem województwa.

W lutym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Narciarstwie Alpejskim. Z „Jedynki” startowało 43 uczniów. Drugie miejsce zajęli Amelia Antosz, Mateusz Dziedzina, a także drużyna chłopców. W rywalizacji zapisali się również Małgorzata Sobuń – trzecia zawodniczka w powiecie oraz Jan Gocał, który zajął piąte miejsce.

Zwieńczeniem tegorocznej rywalizacji sportowej młodzieży był występ na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Narciarstwie Alpejskim w Kluszkowcach, gdzie 16 miejsce zajął Mateusz Dziedzina, a na 26 uplasowała się Amelia Antosz.

Szkoła Podstawowa nr 1 zwyciężyła również w e-zawodach „Domowy Mały Mistrz”, organizowanych w czasie pandemii. Ich pomysłodawcą był Feliks Piwowar. Zawody polegały na zrobieniu krótkiego filmiku (30 s), w którym uczniowie prezentowali swoją aktywność fizyczną, a w etapie drugim ulubioną dyscyplinę sportową.

W corocznym rankingu na najlepszego sportowca szkoły pierwsze miejsce zajął Mateusz Dziedzina, drugie Mikołaj Piecyk, a trzecie Bartosz Nalepa.

źródło: Zbigniew Stachura/ SP nr 1 w Mszanie Dolnej, oprac. MAG