Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego laureatami ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Wydział Polonistyki UJ

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego laureatami ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Wydział Polonistyki UJ

Adam Waligóra triumfował w V Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę „Co u nas straszyło we wsi?” Zaprezentował legendę o topielcu. Gadkę oceniali pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie z Ujanowic zdobyli nagrody również w innych konkursach, organizowanych w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego.

II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie na Reklamę „Jeden dobry slogan wart jest więcej niż tysiąc słów” zajęli Faustyna Pajor i Michał Pajor. Rodzeństwo nakręciło spot reklamowy zachęcający do pomagania mniejszym i słabszym.

To stare porzekadło w nowym odczytaniu. Rodzeństwo na nowo zareklamowało od dawna znany środek na pokonywanie zła. W tej pracy ujęło nas samo przesłanie — ale również to jak pięknie i profesjonalnie zostało ono przekazane! – napisali członkowie jury. 

Z kolei Natalia Gawron zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Twoja dzielnica — Twoja mównica”. Uczennica w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła język, jakim posługują się kierowcy ciężarówek.

– Świat motoryzacji jest naprawdę fascynujący, ale uczestniczka udowodniła w swojej konkursowej pracy, że poznawanie języka profesjonalnych kierowców może być równie ciekawą przygodą. Kim jest Hydrant, a czym szlifierka? To wszystko wyjaśniła w swej pracy Natalia Gawron – podsumowała komisja konkursowa.

źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach, oprac. MAG

fot. screen z nagrania

Zobacz również