W. Kosiniak-Kamysz: – Starałem się w tej kampanii pokazać swoją wizję Polski

W. Kosiniak-Kamysz: – Starałem się w tej kampanii pokazać swoją wizję Polski

Dzisiaj rano do Limanowej przyjechał Władysław Kosiniak – Kamysz. Przed Limanowskim Domem Kultury odbyła się krótka konferencja prasowa.

Prezes PSL zaczął swoje wystąpienie od powitania. – Dla mnie, to szczególny dzień kampanii. Ponad 9 miesięcy i 200 spotkań i setki odwiedzonych miejscowości. Bardzo serdecznie dziękuję za ten czas kampanii – podkreślił lider PSL-u.

Mówił o swoim programie wyborczym, w którym szczególny nacisk kładzie na politykę senioralną.

– Emerytura bez podatku. To będzie jeden z pierwszych postulatów, który wdrożę w życie, który jako prezydent zrealizuję.

Zapowiedział również obniżkę podatku VAT z 23 proc. do 15 i z 8 do 5 proc. Na usługi, na żywność i na mieszkania. Na wszystko to, co jest dzisiaj potrzebne, aby uruchomić konsumpcję, a z drugiej strony obniżyć inflację. W ten sposób można doprowadzić do wyjścia z kryzysu gospodarczego.

– Mamy deficyt budżetowy w wysokości 27 mld zł. Jest bardzo trudna sytuacja budżetowa. Obawiamy się, że niektóre inwestycje będą wstrzymane. I zrobimy, żeby tak nie było. We współpracy. Również z tymi, którzy dzisiaj rządzą – tłumaczył.

Władysław Kosiniak-Kamysz zachęcał wszystkich mieszkańców regionu do pójścia do urn wyborczych i głosowania.

– W pierwszej turze nie ma żadnego głosu zmarnowanego i nie trzeba kalkulować, kto ma większe szanse. Szansę ma Polska. Ja wierzę, że wykorzystamy ją teraz. 28 czerwca wybierzemy Polskę wspólną i dojdziemy do bram Belwederu ze sztandarem wolności, gospodarności, obywatelskości i sprawiedliwości – mówił Władysław Kosiniak – Kamysz.

Po konferencji prasowej szef ludowców spotkał się z limanowskimi przedsiębiorcami.

Zobacz również