Warsztaty filmowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zostań filmowcem – stwórz własny teledysk, spot lub film reklamowy

Warsztaty filmowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zostań filmowcem – stwórz własny teledysk, spot lub film reklamowy

Stowarzyszenie Filmowe – Wyspy Kultury z Łętowego rozpoczęło projekt pn. „Ja i moje miejsce – projekt filmowy aktywizujący i integrujący mieszkańców ziemi zagórzańskiej”.

Przeprowadzone zostaną profesjonalne warsztaty filmowe w 4 różnych miejscowościach dla:  dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy podczas 15 godzin zajęć będą mieli okazję zapoznać się z zasadami tworzenia scenariusza, zgłębią podstawy języka kina, wcielą się w role ekipy filmowej pracując pod okiem profesjonalisty z wykorzystaniem sprzętu filmowego. Wśród tematów: praca ze światłem, kompozycja kadru, ruchy kamery, podstawy montażu filmowego. Udział w zajęciach – bezpłatny!

Warsztaty rozpoczęły się już 19 czerwca w Mszanie Dolnej w budynku ZSTI na ul. Matejki 11, prowadzone są w obszernych salach i w małych grupach. 5 spotkań filmowych po 3 godziny. Przewiduje się, iż powstaną na koniec 4 etiudy filmowe uczestników, które wraz z innymi filmami konkursowymi będzie można zobaczyć na zorganizowanym przez Stowarzyszenie, Festiwalu Filmowym w Mszanie Dolnej. Serdecznie zapraszamy!

Ruszają zapisy na warsztaty w miejscowościach:

Niedźwiedź (1 grupa młodzieży i dorosłych) – Gminny Ośrodek Kultury – 5 spotkań: od 4 lipca (sobota od godz. 15-18), 5 lipca (niedziela od godz. 16-19), 11 lipca (sobota od godz. 15-18), 12 lipca (niedziela od godz. 16-19), 18 lipca (sobota od godz.15-18).

Łętowe (1 grupa dzieci i młodzieży) – 5 spotkań od 14 lipca –  wtorki i czwartki od 15-18.

Nie zwlekaj! Decyduje kolejność zgłoszeń ( 15 osób w każdej grupie). Zapisy:

Małgorzata Flig – koordynator projektu (tel. 508980729)

stowarzyszeniewyspykultury@gmail.com

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Filmowe-Wyspy-Kultury-101367508133413/, stowarzyszeniewyspykultury@gmail.com,  – Proszę wstawić link do strony

Udział w projekcie bezpłatny, operacja współfinansowana ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 – Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, realizowana w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez Społeczność lata 2016-2020. Obszar objęty strategią: Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna, Gmina Niedźwiedź.

Zobacz również