Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego: Oprócz dwóch karetek będzie również finansowe wsparcie dla szpitala w Limanowej.

Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego: Oprócz dwóch karetek będzie również finansowe wsparcie dla szpitala w Limanowej.

W ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej szpital Powiatowy w Limanowej otrzyma milion dwieście tysięcy zł na zakup sprzętu medycznego. Ale na tym nie koniec.

Pakiet medyczny w ramach Małopolskiej Traczy Antykryzysowej obejmuje zakup usług i wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa małopolskiego.

– Pierwsza transza wyniesie milion dwieście tysięcy złotych. Druga też jest przewidziana. Będzie to kwota na podobnym poziomie. To są bardzo duże pieniądze, które mam nadzieję, zostaną wydane rozsądnie – tłumaczy Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, który we wtorek był z wizytą w Limanowej.

Marszałek w czasie pobytu w Starostwie Powiatowym mówił również o dwóch karetkach, które otrzyma limanowska placówka medyczna. O tym już informowaliśmy na łamach naszego portalu. 

Wartość jednego samochodu to ok. 600 tys. zł. Zakup karetek jest finansowany ze środków unijnych. Ambulanse będą wykorzystane do walki z koronawirusem. W sumie do małopolskich szpitali trafi 50 nowych i kompletnie wyposażonych karetek.

Zakup był możliwy dzięki szybkim decyzjom Komitetu Sterującego ds. Koordynacji Nakładów na Sektor Ochrony Zdrowia pod przewodnictwem marszałka Witolda Kozłowskiego. Komitet został powołany, by przygotować projekt „Zakup usług i wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa małopolskiego”.

Zobacz również