Do 5 tys. zł na instalacje zatrzymujące wodę. Już można składać wnioski w programie "Moja Woda"

Do 5 tys. zł na instalacje zatrzymujące wodę. Już można składać wnioski w programie "Moja Woda"

1 lipca rozpoczął się nabór wniosków w programie "Moja Woda". Można zyskać nawet 80 proc. (ale nie więcej niż 5 tys. zł) dofinansowania budowy przydomowych instalacji, zatrzymujących wody opadowe lub roztopowe. Celem programu jest łagodzenie skutków suszy w Polsce, a nabór wniosków potrwa do 31 maja 2024 lub do wyczerpania puli środków.

Program „Moja Woda” jest finansowany przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie obejmuje zakup, montaż i uruchomienie instalacji, pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na działkach prywatnych. Dotację można przeznaczyć np. na przewody odprowadzające wody opadowe, zbiorniki retencyjne podziemne lub nadziemne, oczka wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania bądź innego sposobu wykorzystania zatrzymanej wody.

W Małopolsce operatorem programu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szczegółowe informacje i formularze do pobrania znajdują się na stronie:

https://www.wfos.krakow.pl/program-priorytetowy-moja-woda

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

fot. Biuro Prasowe UMWM

Zobacz również