Nielegalne automaty w rękach policji. Zlikwidowano nielegalny hazard w mieście

Nielegalne automaty w rękach policji. Zlikwidowano nielegalny hazard w mieście

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych w Mszanie Dolnej. Zabezpieczono jedenaście tego typu urządzeń.

W związku z podejrzeniem, że w jednym z lokali w Mszanie Dolnej dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, 24 czerwca policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie dokonali sprawdzenia tego adresu. 

– Podczas działań zabezpieczono jedenaście automatów do gier. Podczas przeprowadzonych czynności kontrolnych przesłuchano graczy oraz obsługę lokalu, a ujawnione urządzenia zabezpieczono do dalszych postępowań karnych, skarbowych i administracyjnych – mówi Piotr Wąchała z biura prasowego KPP Limanowa.

Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń, oprócz automatów  natrafiono na inne urządzenia służące do załączania gier oraz ich kredytowania, a także gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w kwocie kilku tysięcy złotych.

– Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa – tłumaczy Piotr Wąchała.

Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KPP Limanowa.

Zobacz również