Rozpoczynają się zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Ze względu na ograniczenia organizatorzy zachęcają do duchowego pielgrzymowania

Rozpoczynają się zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Ze względu na ograniczenia organizatorzy zachęcają do duchowego pielgrzymowania

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę będzie inna niż zwykle. Stan epidemii wymusił ograniczenia. Cała Wspólnota V, która skupia pielgrzymów z Mszany Dolnej, Myślenic, Gdowa i Niepołomic, może liczyć maksymalnie 150 osób. Zapisy będą się odbywać od 1 sierpnia tylko w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Pielgrzymka rozpocznie się 6 sierpnia mszą świętą na Wawelu, a zakończy 11 sierpnia na Jasnej Górze.

W pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Noclegi zaplanowano wyłącznie w szkołach i remizach. Niewykluczone, że pielgrzymi będą musieli wziąć własne namioty.

Hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej to: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29).

Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania, by wraz z tymi, którzy idą ofiarować swoje troski i kłopoty, a może nie raz cierpienia za Kościół św., za dar Jana Pawła II oraz o Boże błogosławieństwo dla naszego arcypasterza ks. kard. Stanisława Dziwisza, który zachęca nas, by pielgrzymka była czasem fizycznego i duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę całej Archidiecezji Krakowskiej. Wzorem lat ubiegłych chorym, wśród rodzin pielgrzymów, a także w całej archidiecezji, osobom, które nie mogą uczestniczyć w naszej pielgrzymce proponujemy „duchowe pielgrzymowanie. Prośby i intencje modlitewne, które będziemy polecać Panu Bogu przez pośrednictwo Matki Bożej Częstochowskiej prosimy przesyłać na adres e-mail: pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl. W czasie tegorocznego pielgrzymowania intencje będą codziennie polecane Panu Bogu w czasie kolejnych dni pielgrzymowania. Do duchowego pielgrzymowania zachęcamy chorych, a także wszystkich, którzy nie mogą się wybrać razem z nami – czytamy w oficjalnym komunikacie.

źródło: pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl, fanpage „Pielgrzymka Mszana Dolna”; oprac. MAG

Zobacz również