Sanepid w Limanowej przebada około 100 uczestników wesela. Wiemy już kiedy i gdzie

Sanepid w Limanowej przebada około 100 uczestników wesela. Wiemy już kiedy i gdzie

Około 150 osób bawiło się na weselu. Odbyło się ono 18 lipca, w jednej z miejscowości na terenie gminy Mszana Dolna. Trzy dni później sanepid w Limanowej otrzymał informację, że jedna z osób – członek kapeli weselnej był zakażony koronawirusem.

W najbliższą niedzielę pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Limanowej pobiorą wymazy od uczestników wesela. Jak nam powiedziała w rozmowie telefonicznej Renata Tokarska, kierownik limanowskiego sanepidu, miejsce, w którym będą prowadzone badania juz zostało wyznaczone.

– Wspólnie z wójtem gminy Mszana Dolna podjęliśmy decyzję o wyznaczeniu takiego miejsca do przeprowadzenia badań. To teren boiska sportowego LS Witów w Mszanie Górnej. Od około 100 osób  zostaną pobrane wymazy na obecność koronawirusa. Ponad 30 osób, to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego i kilkanaście osób, to mieszkańcy z innych rejonów Polski. Stosowne jednostki juz zostały w tej sprawie powiadomione. Wyniki tych mieszkańców z naszego powiatu powinniśmy już poznać w poniedziałek, najpóźniej we wtorek – tłumaczy Renata Tokarska.

Nie wiadomo czy osoba grająca w kapeli na weselu, miała Covid-19 czy dopiero wynik poznała już po przyjęciu. – O, to trzeba zapytać już sanepid w Nowym Sączu, pod nadzorem którego jest ta osoba – wyjaśnia kierownik limanowskiej stacji epidemiologicznej.

Jeżeli u weselników zostaną wykryte zakażenia, to najprawdopodobniej będzie rekomendacji Wojewódzkiej Stacji Saniatrno-Epidemilogicznej w Krakowie o ograniczeniu organizowania przyjęć weselnych i liczby uczestników.

– My nie możemy nikomu nic zabronić. Prosimy, tylko, aby przestrzegać obostrzeń sanitarnych i stosować się do obowiązujących przepisów – podkreśla Renata Tokarska.

Zobacz również