Ścieżka rowerowa nad Mszanką to urokliwe miejsce z potencjałem. Tylko po co ta przerwa w asfalcie?

Ścieżka rowerowa nad Mszanką to urokliwe miejsce z potencjałem. Tylko po co ta przerwa w asfalcie?

Mszańska ścieżka rowerowa została zauważona przez twórcę fanpage’u Velo Małopolska, który dokumentuje rozbudowę infrastruktury sprzyjającej rozwojowi turystyki rowerowej. Powstał nawet filmik prezentujący przejazd nad Mszanką.

Będąc ostatnio przejazdem w Mszanie Dolnej skręciłem kierownicę na ten krótki, ale naprawdę fajnie zrobiony fragment ścieżki rowerowej nad Mszanką. Wiele tego nie ma, bo coś koło 2,5 km, na razie bez sensownego dowiązania do czegokolwiek, ale wykonanie i przebieg naprawdę w porządku, więc lokalnych użytkowników już było sporo – czytamy w komentarzu do filmu.

Autor sugeruje, że ścieżka nad Mszanką mogłaby zostać wykorzystana jako fragment trasy #VeloRaba, która w pierwotnej koncepcji biegnie po prawym brzegu Mszanki. Rozbudowa ścieżki może być w przyszłości powiązana z planowaną linią kolejową Podłęże – Piekiełko.

Chociaż administrator strony Velo Małopolska chwali walory mszańskiej ścieżki, to jednak z pewnym zaskoczeniem przejeżdża przez odcinek, na którym nie ma asfaltu.

O ten fragment podczas ostatniej sesji pytali burmistrz Annę Pękałę radni Ryszard Sitkowski i Janusz Matoga. Niestety nie padła odpowiedź, kiedy ten fragment zostanie uzupełniony.

Teraz trwa odbiór przez Urząd Marszałkowski. Jest to kontrola zdalna, kontrola online tego naszego zadania, co nie oznacza, że w którymś momencie ta kontrola nie zmieni się w kontrolę fizyczną i nie przyjadą tutaj sprawdzać. To jest kontrola dokumentacji wykonania tej ścieżki. Kiedy asfalt na ścieżce rowerowej? Chyba odpowiedziałam, nie muszę chyba dodawać – stwierdziła burmistrz Anna Pękała.

Odcinek naniesiony na mapę VeloRaba https://bit.ly/2CLKHrK

https://www.facebook.com/velomalopolska/videos/268730697891677/?epa=SEARCH_BOX

źródło: Velo Małopolska, Urząd Miasta Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. screeny z filmu Velo Małopolska, arch. Tv28

Zobacz również