Wójt Paweł Ptaszek rozmawiał o inwestycjach z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką. Spotkanie zainicjowała radna Anna Smaga-Trojanowska

Wójt Paweł Ptaszek rozmawiał o inwestycjach z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką. Spotkanie zainicjowała radna Anna Smaga-Trojanowska

Wójt gminy Tymbark, Paweł Ptaszek, spotkał się z wicemarszałkiem województwa, Łukaszem Smółką oraz Elżbietą Maślerz – zastępcą dyrektora Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi. Tematem rozmowy były inwestycje o charakterze gminnym i regionalnym w kontekście nowej perspektywy finansowej funduszy unijnych.

Otwartość, życzliwość, zainteresowanie problemami i potrzebami naszej gminy ze strony marszałka Łukasza Smółki dowodzi tezie, iż w budowaniu dobrych, twórczych relacji między samorządami na różnych szczeblach, niezwykle istotna jest wymiana opinii, spostrzeżeń i doświadczeń – napisał na oficjalnym profilu wójt Paweł Ptaszek.

Wśród najważniejszych spraw wymieniono: rondo na drodze krajowej, chodniki w Tymbarku i Podłopieniu. Poruszono także kwestię budowy nowej drogi wojewódzkiej z Limanowej przez Piekiełko w kierunku Krakowa. Ponadto marszałek zadeklarował pomoc finansową dla gmin poszkodowanych podczas powodzi.

Jedną z inicjatyw marszałka jest zaangażowanie młodych do dyskusji nad nowym programem i wykorzystaniem środków unijnych. Do współpracy w tym zakresie została zaproszona radna Anna Smaga-Trojanowska, która w roku szkolnym wraz ze swymi uczniami uczestniczyła w Otwartej Lekcji Europejskiej online, prowadzonej przez Łukasza Smółkę i specjalistów ds. funduszy europejskich.  

źródło: oficjalny profil wójta gminy Tymbark, Pawła Ptaszka; oprac. MAG

Zobacz również