Bartłomiej Górka w imieniu Młodych dla Wolności krytykuje podwyżki dla radnych w Rabce. – Będziemy patrzeć samorządowcom na ręce – deklaruje

Bartłomiej Górka w imieniu Młodych dla Wolności krytykuje podwyżki dla radnych w Rabce. – Będziemy patrzeć samorządowcom na ręce – deklaruje

Bartłomiej Górka, działacz Młodych dla Wolności, wypowiedział się na temat podwyżek, które przyznali sobie samorządowcy z Rabki – Zdroju. W imieniu zarządu Młodych dla Wolności w okręgu 14. potępił działania radnych, uznając je za niedopuszczalne w czasie kryzysu. – Będziemy przyglądać się również innym samorządowcom z regionu i nagłaśniać ich postępowanie – deklaruje młody polityk z Pisarzowej.

Poniżej publikujemy oświadczenie Młodych dla Wolności. 

Ostatnimi czasy, jak pewnie Państwo doskonale wiedzą, nasz piękny kraj zmaga się ze wzbierającym kryzysem gospodarczym. W obecnych czasach każda złotówka w budżecie – czy to krajowym, czy przede wszystkim samorządowym jest na wagę złota. Co w tym czasie wyprawiają radni w Rabce-Zdrój? Podnoszą sobie pensje! Jak czytamy na portalu Podhale24:

„Kilkudziesięciozłotową podwyżkę otrzymał przewodniczący, który teraz będzie otrzymywał 2010 zł miesięcznie, wiceprzewodniczący, tak jak dotychczas, ma dostawać 1500 zł, natomiast przewodniczącym komisji wynagrodzenie podniesiono do 1350 zł. Radni dostawać będą teraz 1150 zł miesięcznie. W przypadku przewodniczących komisji i radnych dieta wzrosła dwukrotnie (z 650 i z 550 zł).”

„Podwyżkę przyznano również burmistrzowi Leszkowi Świdrowi. Wynagrodzenie zasadnicze zwiększono mu z 4,6 tys. do 4,8 tys. zł, dodatek funkcyjny z 2 tys. zł do 2,1 tys. zł, a także dodatek specjalny z wysokości 30 do 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.”

Jako Młodzi dla Wolności w Okręgu 14 zwracamy uwagę przede wszystkim na fakt, iż przewodniczący rady miasta – Józef Skowron w trakcie kampanii wyborczej oburzony był między innymi zachowaniem przedstawicieli poprzedniej rady, czy jej wysokimi zarobkami. Teraz nagle okazuje się, że dodatkowe pieniądze dla radnych nie są niczym złym, ciekawe prawda?

Jest to naszym zdaniem pokaz zwykłej hipokryzji. Jesteśmy w stanie zrozumieć postulat dotyczący podnoszenia diet radnych, czy przewodniczących lub wiceprzewodniczących, teraz jednak nie jest na to czas! Teraz jest czas na przeciwdziałanie skutkom kryzysu, a ku temu potrzebny jest każdy grosz, każdy grosz który jest na wagę złota. Chcieliśmy zwrócić także uwagę na fakt, iż projekt uchwały został włączony do porządku obrad nie było procedowane ani tym bardziej dyskutowane na jakiejkolwiek komisji.

Oświadczamy więc, że jako zarząd Młodych dla Wolności w Okręgu 14 potępiamy ww. uchwałę, oraz wzywamy Radę Miasta Rabka-Zdrój do zajęcia się faktycznymi problemami Rabki, jakimi są m.in liczne zwolnienia pracowników, czy trudna sytuacja lokalnych przedsiębiorców.

 źródło: oficjalny fanpage Bartłomieja Górki; oprac. MAG

 

Zobacz również