Piękne bukiety, wianki i inne dekoracje kwiatowe powstają podczas warsztatów florystycznych. To część projektu „Bo jak nie MY to kto?”

Piękne bukiety, wianki i inne dekoracje kwiatowe powstają podczas warsztatów florystycznych. To część projektu „Bo jak nie MY to kto?”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” razem z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi realizuje projekt pn. „Bo jak nie MY to kto?” Zaplanowano pięć warsztatów florystycznych, z których odbyły się już dwa. Zajęcia, w których mogą brać udział zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, prowadzi Małgorzata Stachowicz.

Uczestnicy przygotowywali wianki i ozdobne koszyczki, zgodnie z kanonami florystyki.

Podczas takich warsztatów doskonali się również zdolności manualne odbiorców, a także uczy się wrażliwości na otaczającą przyrodę. Wszystko to pokazywane jest i tłumaczone w przystępny, dostosowany sposób dla każdego odbiorcy, bez względu na wiek. W ramach zajęć osoby nabywają umiejętności tworzenia kompozycji z kwiatów, zapoznają się z różnorodnymi materiałami, z których można wykonywać interesujące ozdoby i dekoracje roślinne. Uczą się aranżacji florystycznego wystroju wnętrz, otwartej przestrzeni i kompozycji florystycznych – informują organizatorzy.

Tematem następnych warsztatów, 10 sierpnia,  będzie ręczne malowanie i zdobienie techniką decoupage przedmiotów szklanych. Spotkania odbywają się w sali muzycznej remizy OSP w Męcinie. Projekt finansowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w latach 2019-2020 zadań publicznych Województwa Małopolskiego w zakresie wspierania rodziny, działalności na rzecz integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób starszych w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi; oprac. MAG

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi

 

Zobacz również