Raport dotyczący epidemii. Kolejne 12 przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie limanowskim

Raport dotyczący epidemii. Kolejne 12 przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie limanowskim

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 77 osób. To 34 kobiety i 43 mężczyzn, w wieku od 16 do 81 lat.

Wojewódzka Stacja sanitarno-Epidemilogiczna poinformowała wczoraj o 3 zakeżeniach koronawirusem w naszym powiecie, a dzisiaj o kolejnych 12. Od początku epidemii osób u których wykrato koronawirusa jest 355. Siedmioro z nich z zmarło.

Najnowszy raport dotyczacy epidemii mówi o 77 osobach z naszego województwa u których potwierdzono koronawirusa. Są to mieszkańcy:

Krakowa (23 osoby), powiatu limanowskiego (12), nowosądeckiego (10), nowotarskiego (7), tarnowskiego (5), wielickiego (4), Nowego Sącza (3), powiatu oświęcimskiego (3), bocheńskiego (2), myślenickiego (2), tatrzańskiego (2), brzeskiego (1), krakowskiego (1), wadowickiego (1) i Tarnowa (1).

Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5484 osób.

PSSE w Nowym Sączu zaktualizowało sumaryczną liczbę przypadków w powiecie nowosądeckim i Nowym Sączu.

WSSE w Krakowie informuje o śmierci 6 mężczyzn: 83-letniego, 70-letniego i 56-letniego z Nowego Sącza, 71-letniego z powiatu tatrzańskiego, 63-letniego z Krakowa i 37-letniego z powiatu suskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli w większości mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 96.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

Zobacz również