Sebastian Flizak Spod Gorców w świat i z powrotem. Wykład online z nagrodami

Sebastian Flizak  Spod Gorców w świat i z powrotem. Wykład online z nagrodami

Już w poniedziałek (24 sierpnia) zapraszamy na wykład online dr Katarzyny Ceklarz "Sebastian Flizak Spod Gorców w świat i z powrotem".

Przyjaźnił się z Bronisławem Malinowskim i Władysławem Orkanem. Był niezwykle pracowity. Znał kilka języków, a jego życie obfitowało w wiele niezwykłych wydarzeń. Jego badania nad kulturą Górali Zagórzańskich mają fundamentalne znaczenie dla naszego regionu – podkreśliła dr Katarzyna Ceklarz, etnograf, socjolog z PPUZ w Nowym Targu, autorka monografii poświęconej Sebastianowi Flizakowi.

Wykład online powstał przy współpracy z Polskim Towarzystwem Ludoznawczym o. w Mszanie Dolnej. Będzie, to opowieść o książce i o Sebastianie Flizaku.

Dla wszystkich uczestników, którzy wezmą udział w naszym webinarium czekają trzy książki, których autorką jest dr Katarzyna Ceklarz.

Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 17. na naszym telewizyjnym profilu facebookowym. Zapraszamy do oglądania i uczestnictwa wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niedźwiedziu.


Zobacz również