TEATR POD CHMURKĄ zaprasza na sierpniowe spektakle

TEATR POD CHMURKĄ zaprasza na sierpniowe spektakle

Stowarzyszenie Lokomotywa i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju zapraszają na spektakle na żywo Teatru Chrząszcz w Trzcinie w rabczańskim amfiteatrze. Na widzów, zwłaszcza od 2 do 10 roku życia, czekają emocje, przygody i mądra zabawa w przedstawieniach opartych na autorskich tekstach i z muzyką na żywo.

Przepisy sanitarne umożliwiają odbywanie się wydarzeń na świeżym powietrzu przy zachowaniu bezpiecznego dystansu i odpowiednich procedur (maseczki, dezynfekcja) – pełny regulamin dostępny m.in. na stronie www.teatrchrzaszcz.pl. Bilety w cenie 12 zł do nabycia na 30 min. przed wydarzeniem albo przelewem na stronie www.teatrchrzaszcz.pl. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z akceptacją Regulaminu Amfiteatru.

8.08 /sobota/

godz. 11:00 O! Wlazł kotek na płotek /spektakl/ 5-10 lat

9.08 /niedziela/

godz. 16:00 C jak CYRK /spektakl/ 2-8 lat

13.08 /czwartek/

godz. 16:00 Puk! Puk! /spektakl/ 3-9 lat

15.08 /sobota/

godz. 16:00 Paluszek /spektakl/ 5-9 lat

20.08 /czwartek/

godz. 16:00 Plum i Bulb /spektakl/ 5-12 lat

27.08 /czwartek/

godz. 16:00 Puk! Puk! /spektakl/ 3-9 lat

OPISY SPEKTAKLI

C jak cyrk

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Czas trwania: 60 min.

O! Wlazł kotek na płotek

Historia oparta na znanej piosence „Wlazł kotek na płotek” porusza problem nietolerancji i reakcji na pojawienie się obcego – kotka. Mimo poważnego tematu przedstawienie jest zabawne, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu mapet. Spektakl interaktywny.

Czas trwania: 45 min.

Plum i Bulb, czyli problemy z wodą

Pocieszny Agent Specjalnej Troski (o Środowisko) wyposażony jedynie w pistolet na wodę wyrusza na misję badawczą wyjątkowym pojazdem – batyskafem, z którego zamiast spalin lecą bańki mydlane. W podwodnych głębinach spotyka różne morskie stworzenia: ławicę ryb, wieloryba, rybę młot, rekina, no i wyjątkową rybę piłę Plum i ośmiornicę Bulb, a to jest dopiero początek przygód…

Włącz się do zabawy i zostań agentem specjalnym!

Spektakl o wydźwięku ekologicznym, co nie przeszkadza widzom w świetnej zabawie – od początku są angażowani w coraz bardziej dramatyczną akcję, aż do szczęśliwego finału. Scenariusz powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr Maciejem Telszewskim z UNESCO. Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka na żywo cenionego multiinstrumentalisty Piotra Koleckiego z zespołu Pathman. Dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Czas trwania: 60 min.

PUK! PUK!

Historia przyjaźni bojaźliwego Mamuta, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Słuchanie dziwnych dźwięków, pokonywanie strachu, budowanie więzów emocjonalnych to motywy przewodnie tego przedstawienia.

Czas trwania: 45 min.

Paluszek

Spektakl luźno inspirowany historią o Tomciu Paluszku. Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec – czy wyrośnie z niego dzieciątko? Gimnastyka wyobraźni i wprawki z równowagi. Spektakl dla dzieci w wieku 4-9 lat, ale świetnie bawią się też dorośli. Zakończeniem spektaklu są ćwiczenia na równowagę przeprowadzone przez aktorów.

Czas trwania: 50 min.

Zobacz również