Trzy miesiące aresztu dla 23-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku

Trzy miesiące aresztu dla 23-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 23-latek, który doprowadził do wypadku w niedzielną noc w miejscowości Tymbark. Wczoraj Sąd Rejonowy w Limanowej na wniosek prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Tymbark. Samochód marki VW prowadzony przez 23-latka z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni, a następnie spadł z nasypu drogi, po czym pojazd dachował na polu. W pojeździe podróżowały trzy osoby. Kierowcy nic się nie stało. 20-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Tarnowie, a 16-latka została przewieziona karetką do szpitala w Limanowej.

– Policjanci, którzy byli na miejscu ustalali okoliczności wypadku, świadków, a także wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Badanie alkotestem, które wykonali u kierującego pojazdem wskazało, że był nietrzeźwy i miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. W tej sprawie wszczęte zostało śledztwo pod nadzorem prokuratury rejonowej w Limanowej. Wczoraj (25 sierpnia) Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 23-letniego sprawcy. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności – mówi Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji. 

Przed nami ostatni weekend wakacji. Jak co roku policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu limanowskiego. Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Zadbajmy o to, by powrót do domu po wakacyjnym wypoczynku upłynął spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Fot. OSP Tymbark

Zobacz również