Zawodnicy sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury drudzy na mecie biegu „Od Tatier k Dunaju”

Zawodnicy sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury drudzy na mecie biegu „Od Tatier k Dunaju”

Emil Drabik, Michał Dyrek, Rafał Gabryś, Marek Hareza, Piotr Kita, Ryszard Kobajło, Pavel Krasula, Marek Nadkański, Ryszard Pudzisz, Janusz Sarnicki, Tomasz Wójcik, Jan Wydra, czyli członkowie Sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych MOK Mszana Dolna stanęli na drugim stopniu podium biegu „Od Tatier k Dunaju” na Słowacji, uzyskując całkowity czas 23:10:25.

„Od Tatr do Dunaju” to bieg sztafetowy na trasie o długości 345 km. W drużynie może być maksymalnie 12 osób.  Sztafeta rozpoczęła się w Jasnej w Niskich Tatrach w sobotę rano, a zakończyła w niedzielę po południu na brzegu Dunaju w Bratysławie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 130 drużyn z kilku krajów.

Ekipę z Mszany Dolnej wsparł Marek Skolarus, właściciel firmy „Markam”. Członkom drużyny towarzyszył utytułowany biegacz, Zygmunt Łyżnicki.  

To był debiut na tych zawodach. Planowaliśmy wyjazd od poprzedniego roku, ale jak się okazało tegoroczna edycja była wielką niewiadomą ze względu na pandemię. Do końca nie wiedzieliśmy, czy naszym biegaczom uda się wystartować. Okazało się poradzili sobie bardzo dobrze, ustępując zwycięzcom tylko 10 minut. 345 km dniem i nocą to ogromny wysiłek, ale też wielka satysfakcja. Gratuluję całej drużynie – podsumowuje Piotr Armatys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

źródło: fanpage „Od Tatier k Dunaju”, MOK Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. fanpage „Od Tatier k Dunaju”, MOK Mszana Dolna

 

Zobacz również