24 zastępy i 103 strażaków walczyło z pożarem sklepu z elektroniką. Relacja z akcji

24 zastępy i 103 strażaków walczyło z pożarem sklepu z elektroniką. Relacja z akcji

W poniedziałek 21 września około godziny 6.36 zastępy z JRG nr 2 nr 1 w Nowym Sączu oraz zastępy najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do zdarzenia w Nowym Sączu przy ulicy Węgierskiej.

(…) Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w markecie nie było osób a  z całej połaci stropodachu wydobywały się kłęby dymu. Ze względu na zadymienie, wysoką  temperaturę oraz zawalone elementy stropodachu nie było możliwości wejścia do wnętrza budynku. Działania gaśnicze prowadzono przez dostępne drzwi i okna w obiekcie.  Z podnośnika przez stropodach podjęto próby przedostania się do obiektu w celu podania skutecznych prądów wody. 

Jednak ze względu na nagrzanie konstrukcji stropodachu oraz zadymienie nie było również możliwości wykonania otworów w celu podania środka gaśniczego. W związku z tym prowadzono działania mające na celu schłodzenie konstrukcji stropodachu oraz równocześnie  podawano prądy wody do wnętrza budynku poprzez dostępne drzwi i okna w budynku. Dach chłodzono wodą a w celu stłumienia pożaru podano pianę.

Po schłodzeniu konstrukcji stropodachu,  wykonano w nim otwory w celu oddymienia  budynku oraz podania prądów środka gaśniczego do wnętrza. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wynoszenia spalonych  elementów stropu oraz wyposażenia. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 24 zastępy i 103 strażaków. Do gaszenia wykorzystano podnośnik i drabinę mechaniczną oraz trzy cysterny. Przyczyna pożaru jest nieustalona(…) – czytamy relację strażaków PSP w Nowym Sącz na ich stronie internetowej.

Zobacz również