5 kroków, by przygotować ucznia do nauki w domu

5 kroków, by przygotować ucznia do nauki w domu

Nowy rok szkolny czas zacząć. W obecnych czasach, jeszcze większą rolę dla wyników ucznia odgrywać będzie wygodne miejsce do nauki w domu. Oto 5 niezbędnych elementów, w jakie warto wyposażyć stanowisko pracy.

Uczniowie wracają do szkół. Jak jednak pokazał obecny rok kalendarzowy, warto być przygotowanym na naukę zdalną z domu. Co jest niezbędne dla uczniów, by mogli sumiennie wykonywać swoje obowiązki, pracując we własnym pokoju? Serwis Fixly.pl podpowiada, o co warto zadbać!

Ustronne miejsce
Ważne, żeby pokój, w którym ma uczyć się dziecko zapewniał mu maksimum spokoju i ciszy. Im mniej rozpraszaczy, tym lepiej. Według danych serwisu Fixly 39 proc. remontujących dokonuje zmian w pokoju przeznaczonym dla dziecka. Jeśli należysz do tej grupy, to zastanów się, co można zrobić, by w pomieszczeniu znalazło się więcej miejsca na duże biurko i półki na książki. W przypadku, gdy nie planujesz remontu, to może warto zrobić małe przemeblowanie, naprawić uszkodzone szafki, czy wyregulować drzwi, by dać uczniowi więcej prywatności. 

Biurko
Biurko to podstawa do nauki w domu. Rozwiązywanie zadań, pisanie wypracowań czy robienie notatek są dużo wygodniejsze, gdy uczeń ma na to odpowiednio duży blat. Biurko powinno być nie tylko długie, ale też odpowiednio szerokie oraz wysokie. Dzięki temu zmieszczą się na nim zeszyty, książki i komputer, a w dodatku umożliwi wygodne pisanie. Dobrą inwestycją jest biurko pod wymiar, które idealnie wpasuje się w posiadaną przestrzeń w pokoju. Jeśli się na nie zdecydujesz, to korzystaj z usług stolarza, który ma dobre rekomendacje, np. na Fixly.

Fotel
Wygodny fotel to nie tylko komfort pracy, ale przede wszystkim dbanie o zdrowy kręgosłup. Dlatego warto zainwestować w taki z ergonomicznym oparcie i możliwością dostosowania wysokości podłokietników czy zagłówka. Najlepiej sprawdzi się klasyczne krzesło biurowe na kółkach. 

Oświetlenie
Oświetlenie ma ogromne znaczenie dla pracy przy biurku. Źle dobrany rodzaj światła może nie tylko nie pomagać, ale utrudniać pracę. Najważniejsza jest w tym wszystkim żarówka. Idealna temperatura barwowa powinna oscylować wokół 6000 kelwinów, przy jasności na poziomie 1000 lumenów.

Komputer
Komputer, stacjonarny lub laptop, to obecnie niezbędne narzędzie do nauki, zwłaszcza gdy w grę wchodzą lekcje zdalne. Ceny sprzętu, który z powodzeniem wystarczy do celów szkolnych nie są wygórowane. W dodatku zawsze można poszukać czegoś używanego. Często trafić można na dobrej jakości komputery w atrakcyjnych cenach, np. poleasingowe. 

Artykuł sponsorowany.

Zobacz również