Fundusz Inwestycji Samorządowych. Powiat podjął decyzję o wydaniu prawie 5 mln złotych

Fundusz Inwestycji Samorządowych. Powiat podjął decyzję o wydaniu prawie 5 mln złotych

Już została podjęta decyzja odnośnie tego, na jaki cel zostaną wydane pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej dla samorządów. Mowa oczywiście o Funduszu Inwestycji Samorządowych. Mieczysław Uryga wspólnie z Zarządem Powiatu zdecydował, że zostaną one rozdysponowane na budowę dróg i dokończenie

Budowa centrum leczenia chorób geriatrycznych w limanowskim szpitalu pochłonie około 13,5 mln zł. Dziesięć milionów złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałka Województwa Małopolskiego. Powiat wyda na stworzenie limanowskiej geriatrii 3, 5 mln zł. Ma ona się zakończyć na początku przyszłego roku.

– Pieniądze z Fundusz Inwestycji Samorządowych na pewno odciążą nasz budżet. Taką wspólnie decyzje podjęliśmy wśród członków zarządu. Pozostałe pieniądze chcemy przeznaczyć na budowę dróg. To inwestycje, jakże potrzebne i oczekiwane – podkreśla Mieczysław Uryga.

Na, co pozostałe samorządy przeznaczą pieniądze z Fundusz Inwestycji Samorządowych? Nie wszystkie gminy mają już pomysł, co zrobić z dodatkowymi środkami. – Potrzeby są dużo większe, niż otrzymane środki, dlatego musimy na spokojnie i rozsądnie zasatanowić się na, co je wydatkować – tłumaczy Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica.

Zobacz również