Jak połączyć gospel z lokalnym folklorem? Sposób na to znaleźli uczestnicy warsztatów „Mozart kontra Sinatra". Efektem był koncert ku czci Jana Pawła II

Jak połączyć gospel z lokalnym folklorem? Sposób na to znaleźli uczestnicy warsztatów „Mozart kontra Sinatra". Efektem był koncert ku czci Jana Pawła II

W kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Olszówce odbył się koncert ku czci św. Jana Pawła II. Wystąpili w nim uczestnicy IX edycji warsztatów „Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę”, prowadzonych przez specjalistów z dziedziny kultury, w tym Mirosława Witkowskiego.

Tym razem laureat i finalista kilku telewizyjnych programów muzycznych do wspólnego śpiewania zaprosił: dzieci i młodzież z Zespołu Regionalnego „Olszowianie”, prowadzonego przez Wiolettę Kraus; uczniów Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce wraz z dyrektor Urszulą Rzepką; Koło Gospodyń Wiejskich z prezes Haliną Kołodziej, a także sołtysa Olszówki Andrzeja Gackowca.

Współpraca z KGW Olszówka oraz młodzieżą przygotowywaną przez panią Wiolettę Kraus ułożyła się wspaniale. Podczas 9 lat realizacji projektu odwiedziłem ponad 170 miejscowości i rzadko można spotkać tak ogromną pasję, miłość i profesjonalizm, jaki zaobserwowałem w pracy pani Wioli. Młodzież ta jest zawsze przygotowana, skoncentrowana, czująca muzykę w każdym jej aspekcie. Myślę, że w przyszłości współpraca nasza będzie kontynuowana, ponieważ kocham pracować z ludźmi z pasją, którzy mało narzekają, a uwielbiają tworzyć muzyczne cuda – podkreśla Mirosław Witkowski.

Podczas koncertu gościnnie zaśpiewała poseł Anna Paluch. Partie solowe wykonali również: Przemysław Fudala, Dorota Kościelniak, Justyna Kraus, Dominika Macuga, Wanesa Nawara, Karolina Potaczek, Monika Potaczek, Oliwia Sasak oraz Marzena Żmuda.

Wielkie ukłony należą się nowemu księdzu proboszczowi, że pozwolił nam zrealizować koncert w swoim przepięknym kościele. Głównym założeniem koncertu było połączenie muzyki gospel z typowym dla tego regionu lokalnym folklorem. Repertuar to wybrane pieśni ukochane przez Jana Pawła II – wielkiego Polaka, Patrioty – dodaje wokalista prowadzący warsztaty. 

fot. Stowarzyszenie Muzyka Świata AKORD

Zobacz również