Krystian Kubowicz rozwija swoją karierę muzyczną i pracuje nad debiutanckim singlem

Krystian Kubowicz rozwija swoją karierę muzyczną i pracuje nad debiutanckim singlem

Krystian Kubowicz, młody wokalista z Kasiny Wielkiej, nie przestaje tworzyć i osiągać sukcesy na scenach międzynarodowych. Bierze udział festiwalach krajowych i zagranicznych, zdobywając kolejne nagrody.

W 2018 roku uzyskał tytuł Osobowość roku 2018 w dziedzinie Kultura przyznany przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”. Podczas gali zaśpiewał „Purple Rain” Prince’a  oraz „Powiedz stary gdzieś Ty był” Czerwonych Gitar.

Wyśpiewał pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Intershow, który odbył się w Nowym Targu w styczniu tego roku. Wystąpił w nim w najstarszej kategorii wiekowej. Podczas uroczystej gali rozdania nagród zaśpiewał piosenki „Since I Fell  for You” Lenny’ego Welcha i „Słucham Cię w radiu co tydzień” Anny Karwan.

Został również nagrodzony  GRAND PRIX – najwyższą nagrodą Międzynarodowego Festiwalu „Super Mikrofon Radia Jard” 89,2 FM w Białymstoku w najstarszej kategorii wiekowej. Podczas festiwalu zaprezentował utwór  „Since I Fell for You”.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego „Aprilla Pilieni”, odbywającego się na Łotwie, zdobył pierwsze miejsce, potwierdzone najwyższymi notami jury (siedem razy po 10 punktów). Wygrać pomogło mu popisowe wykonanie piosenki „Purple Rain”.

Wokalista z Kasiny Wielkiej jest również finalistą Sądeckich Młodych Talentów. Zdobył też drugie miejsce w kategorii jazzu na Międzynarodowym Festiwalu wokalnym „Muzikos talentu lyga” w Wilnie,  gdzie zaprezentował utwór  „Since I Fell for You”. Podczas  konkursu wystąpił również w kategorii pop, w której wykonaniem „Purple Rain” zapewnił sobie drugie miejsce.

Do swoich osiągnięć Krystian Kubowicz może również dopisać GRAND PRIX – najwyższą nagrodę Międzynarodowego Festiwalu „Euro Stars” (Czechy, Praga) oraz nominację od jury na międzynarodowy festiwal do stolicy Bułgarii.

– Od 2019 roku do chwili obecnej pracuję nad swoim autorskim materiałem na debiutancki singiel z producentem znanych polskich gwiazd, m.in. Kayah, Red Lips, Reni Jusis, Noviki. Już niedługo ukaże się mój pierwszy autorski singiel zrealizowany w Warszawie. Będzie on owocem dotychczasowej pracy nad moim warsztatem muzycznym; pozwoli poznać wrażliwość, która płynie w moim sercu – mówi wokalista z Kasiny Wielkiej.

źródło: Urząd Gminy Mszana Dolna

fot. organizatorzy festiwali:  Intershow, Super Mikrofon Radia Jard, Aprilla Pilieni,  Sądeckie Młode Talenty, Muzikos talentu lyga, Euro Stars

Zobacz również