Muzyka Zaklęta w Drewnie. Koncert Łukasza Jemioły w XVII wiecznym kościele pw. św. Stanisława Biskupa i św. Barbary

Muzyka Zaklęta w Drewnie. Koncert Łukasza Jemioły w XVII wiecznym kościele pw. św. Stanisława Biskupa i św. Barbary

11 września został nagrany 9 koncert w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Tego dnia zaśpiewał i zagrał na gitarze Łukasz Jemioła. Muzykowi pochodzącemu z Limanowej towarzyszyli Urszula Czerniak na kontrabasie i Przemysław Łozowski na akordeonie, skrzypcach oraz trąbce.

Nagranie koncertu miało miejsce w XVII wiecznym kościele pw. św. Stanisława Biskupa i św. Barbary w Szyku. Zaprezentowane utwory są utrzymane w klimacie piosenki poetyckiej, z lekką nutą bluesa i akustycznego folku.

Łukasz Jemioła – piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów. Jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem, z którym współtworzył projekty: „Wieczorem” – z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” – z poezją Adama Zagajewskiego oraz jazz-rockową kantaty „Myśląc Ojczyzna”. Artysta jest między innymi laureatem: nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii „Muzyka”, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagroda Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce. Na swoim koncie ma płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła”, płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach”.

Źródło:Małopolska Organizacja Turystyczna.

Zobacz również